Ta strona korzysta z plików cookies do poprawnego działania

Kompleksowa pielęgnacja ogrodów

...działamy z pasją

Odstraszacz kretów - Kretus

Jesteśmy producentem Stacjonarnego odstraszacza kretów Kretus-Polski Producent! Polski Produkt!!


Ogłaszamy Zakaz kopania kretom!

Jeżeli masz dość kopców na Twoim wypieszczonym trawniku! Jeżeli próbowałeś bezskutecznie różnych metod pozbycia się kretów! - koniec Twoich zmartwień jest bliski !!

(roczny koszt poboru prądu naszego odstraszacza  to około 5/10zł! tak  5/10zł! )

Jak pozbyć się kretów?

1. Kup nasz odstraszacz a nie będziesz się musiał nad tym dłużej zastanawiać !

Nasze odstraszacze - "Kretus" - wydają dźwięki o losowych częstotliwościach i w losowych odstępach czasu. Ponieważ krety polują głównie wykorzystując swój bardzo czuły słuch, dźwięki wydawane przez odstraszacz utrudniają im lokalizację dżdżownic i poczwarek będących jego pożywieniem.

Dźwięki pogrupowane są w 5 różnych programów odstraszania, zmienianych losowo. Dzięki temu, kret nie jest w stanie się przyzwyczaić do wydawanych przez niego dźwięków, a ponieważ utrudniają mu one polowanie - przenosi się w inne miejsce.

Kretus zasilany jest napięciem z zasilacza sieciowego 12V.  Pozwala to zaoszczędzić na kupnie i zmianach baterii. Nie trzeba go też celu wymiany baterii wykopywać. Ale to nie koniec zalet.

2. Dodatkowym atutem tego urządzenia

Są 2 profesjonalne głośniki 50 Watowe  i oczywiście wielokrotnie  większa moc (osłania do 5000m2 /40m promień koła).

Głośniki te, oprócz dużej mocy mają szerokie pasmo przenoszenia  co sprawia, że nie tłumią one dźwięków niskich ani wysokich. (marketowe odstraszacz mają jedynie mały bzyczek).

3. Ale to ciągle nie wszystkie zalety Kretus-a!

Dzięki doskonałej hermetyczności oraz braku konieczności wymiany baterii i zmian trybów pracy- można go zainstalować na stałe pod ziemią i pod ziemią poprowadzić do niego zasilanie. Oznacza to brak kabli i przedłużaczy leżących na trawniku! Czyli , nic nie stoi na przeszkodzie by normalnie korzystać z trawnika lub ogródka. Możemy bez obaw kosić trawę, przeprowadzać wertykulację, kopać w ogródku, uprawiać nasze ulubione sporty, bez obawy potknięcia się o leżący przedłużacz.

Większa moc urządzenia - to mniejsza ilość odstraszaczy niezbędna do przepłoszenia kretów z Twojego trawnika lub ogródka.

Oto co potraf procesor naszego Kretus-a

 • dźwięki narastające od 600 Hz do 20 kHz
 • dźwięki opadające od 20 kHz do 600 Hz
 • ultradźwięki od 20 kHz do 9 kHz (uwaga: ponieważ ultradźwięki są niesłyszalne, sekwencję dźwięków zaczyna i kończy pojedyncze piknięcie o częstotliwości 800Hz)
 • dźwięki opadające o niskich częstotliwościach z zakresu 800 Hz do 250 Hz ( dźwięki z tego zakresu najbardziej denerwują krety)
 • dźwięki a'la syrenka, (600 i 250 Hz)
 • Sercem urządzenia jest układ mikroprocesorowy, źródłem dźwięku 2 głośniki 50W
  (w urządzeniach konkurencyjnych źródłem dźwięku jest najczęściej prosty brzęczyk piezoelektryczny, monotonnie odzywający się przez kilka sekund na minutę)
 • Po odegraniu wszystkich programów - następują 3 piknięcia i zaczyna pracować program właściwy.
 • W programie tym w/w programy są losowane i odtwarzane po 20 razy. Daje to zmianę programu co około 30 - 40 minut.
 • Czas wynika z różnej długości programów oraz losowej długości przerw między nimi (10 - 75 sekund).
 • posiada oszczędny tryb pracy
 • jest wodoszczelny – zakopujemy go ziemi w całości – przez co jest prawie niesłyszalny na powierzchni-u konkurencji niedość że odstraszacze są mało skuteczne to jeszcze straszliwie chałaśliwe na powierzchni co potrafi skutecznie psuć czas na działce.

Nasze urządzenie jest: humanitarne (jedynie przestrasza krety i gryzonie), nie jest uciążliwe dla domowników (w tym domowych pupili), ekolodiczne (nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla środowiska). Nie ma wpływu na inne urządzenia elektroniczne.

Uruchomienie i instalacja? Dziecinnie prosta!

Uruchomienie odstraszacza polega na dołączeniu przewodu zasilającego i podłączeniu zasilacza (zarówno zasilacz jak i przewód  dołączone są do kompletu).

Docelowy przewód powinien mieć długość równą odległości instalacji odstraszacza do gniazda sieciowego. Należy zakupić u nas odstraszacz z właściwą długością przewodu)

Następnie odstraszacz zakopujemy w całości na głębokości około 40 cm, najlepiej przy kopcu najdalej wysuniętym w głąb trawnika lub jeśli mamy mały trawnik - na jego środku.

Odstraszacz w ziemi umieszczamy w pozycji pionowej (kablem do góry) naklejką w stronę domu a tyłem w stronę kretów.

 

Ziemię wokół urządzenia ubijamy by lepiej przewodziła drgania. Przewód i złącze, również zakopujemy np. wzdłuż krawężnika - najlepiej dość głęboko , żeby ograniczyć odziaływanie na niego temperatury i by w przyszłości nie uszkodzić go np. szpadlem lub glebogryzarką.

Teraz urządzenie będzie dokuczać i przeszkadzać kretowi 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu – ograniczając mu znacznie możliwość żerowania i odpoczynku.

Odstraszacz przeszedł wiele testów, kret to wyjątkowo sprytne i uciążliwe osobniki. Mimo stosowania różnych metod pozbycia się ich ( karbid, nafta, naftalina, sierść psa, pułapki, opryski, tanie odstraszacze elektroniczne) krety po dwóch dniach wracają, odnawiają stare kopce i budowały nowe.

Po zainstalowaniu naszych odstraszaczy, kopce przestają się pojawiać i nareszcie jest spokój.

Krety po zainstalowaniu urządzenia starają się jeszcze walczyć ze źródłem dzwieku kopiąc jakiś czas -od 1 do 4 tygodni. Po tym okresie uciekają i już nie wracają.

Dane techniczne

Źródło dźwięku i wibracji: 2 x głośnik 50W

Sterowanie: Sterownik mikroprocesorowy

Tryb pracy: oszczędny (roczny koszt poboru prądu to około 5zł! tak  5zł! )

Ilość programów odstraszania: 5 programów: Co 30/40 minut (w przybliżeniu-jest losowa)

Wodoszczelność: TAK

Zasilanie: Zasilacz 12

Temperatura pracy: -10 / +40 °C

Temperatura przechowywania: -10 / +40 °C

Walka z kretami, Sposób na kreta, Zwalczanie kretów, Skuteczny odstraszacz kretów, Kretus, Usuwanie kretów, Pozbywanie się kretów, Pewny sposób na krety, Deratyzacja kretów, Srodek na kreta, Rada na kreta, Rozwiązanie na kreta,Ogrodnik,Problem z kretem,Jak się pozbyc kreta z ogrodu,Pomocy kret,Problem z kretem,kretowiny,kretowiska,ratunku kret,ryje kret,karbit,świece na kreta,rada na kreta,czy kret jest pod ochroną,domowe sposoby na kreta,skuteczne zwalczanie kretów,ddd,ddd kretów,ddd nornic,
Ogród,ogrody,ogrodnik,zakładanie ogrodów,urządzanie ogrodów,opieka nad ogrodem,prace w ogrodzie,pielęgnacja ogrodu,usługi ogrodnicze,pielęgnacja zieleni,tuje,tuje szmaragd,wysokie tuje,tuje tanio,tuje najtaniej,zakładanie trawników,wycinka drzew,koszenie nieużytków,wykaszanie nieużytków,twój ogród,firma twój ogród,Wisła,Ustroń,Brenna,Skoczów,Cieszyn,Dębowiec,Ochaby,Jastrzębie,Jastrzębie Zdrój,Bielsko,Bielsko Biala,Cisownica,Górki,Górki Wielkie,Górki Małe,ogrodnictwo,skuteczny odstraszacz kretów,kretus,usuwanie kretów,sposób na kreta,likwidacja kretów,zwalczanie kretów,problem z kretem,powiat cieszyński,antykret,odstraszacz na krety,odstraszający krety
Walka z nornicami,sposób na nornice,zwalczanie nornic,deratyzacja nornic,pozbywanie się nornic,kłopot z nornicami,środek na nornice,rozwiązanie na nornice,problem z nornicą,likwidacja nornic,rada na nornice,nornica w ogrodzie,jak zwalczyć nornice,jak zwalczyć kreta,naturalne metody na nornice,
śląskie
Będzin,Bielsko-Biała,Bieruń Lędziny,Blachownia,Bytom,Chorzów,Cieszyn,Czechowice-Dziedzice,Czeladź,Czerwionka-Leszczyny,Częstochowa,Dąbrowa Górnicza,Gliwice,Imielin,Jastrzębie Zdrój,Jaworzno,Kalety,Katowice,Kłobuck,Knurów,Koniecpol,Kozy,Krzepice,Lędziny,Lubliniec,Łaziska Górne,Łazy,Miasteczko Śląskie,Mikołów,Mysłowice,Myszków,Ogrodzieniec,Orzesze,Piekary,Śląskie,Sosnowiec,Poręba,Pszczyna,Pszów,Pyskowice,Racibórz,Radlin,Radzionków,Ruda,Śląska,Rybnik,Rydułtowy,Siemianowice,Śląskie,Siewierz,Skoczów,Sławków,Sosnowiec,Szczekociny,Szczyrk,Świętochłowice,Tarnowskie Góry,Toszek,Tychy,Ustroń,Wisła,Wodzisław Śląski,Wojkowice,Woźniki,Zabrze,Zawiercie,Żarki,Żory,Żywiec

Domyślny nagłówek

wideo

Kontakt

mail: ogrodnikustron@wp.pl

tel: +48 519 392 917

Ustroń,Brenna,Wisła,Skoczów,Górki,Cieszyn,Bielsko Biała,Istebna,

Działamy na terenie całego powiatu cieszyńskiego oraz Bielsko Białej.

ALLEGRO

OLX

Wiadomość nie została wysłana. Spróbuj ponownie!
Wiadomość została wysłana.