Ta strona korzysta z plików cookies do poprawnego działania

Kompleksowa pielęgnacja ogrodów

...działamy z pasją

Porady

Pielęgnacja ogrodów/usługi ogrodnicze

Profesjonalna pielęgnacja ogrodów przez cały rok to przepis na piękny ogród.

Marzysz o porannej kawie na tarasie wśród pięknie rosnących i kwitnących roślin?

Chciałbyś chodzić na boso po miękkiej trawie i cieszyć się jej zielenią?

Jest to jak najbardziej realne, należy jednak pamiętać, że założenie nawet najpiękniejszego ogrodu, nie da efektu w kolejnych latach bez profesjonalnej opieki i troski.

 Gdy nasz ogród jest już urządzony i cieszy oczy pięknymi kolorami, nie powinniśmy zapominać o jego wymaganiach.

Często nie troszczymy się o niego zbytnio, myśląc że rośliny jakoś same sobie poradzą, a porady szukamy dopiero wtedy, gdy na roślinach występują już poważne zmiany i często jest już za późno na ratunek.

By oszczędzić sobie takich przykrych doświadczeń należy albo wgłębić się w temat ogrodnictwa, czytać różne artykuły, fachowe książki i branżowe pisma lub zatrudnić profesjonalnego ogrodnika.


Pielęgnacja ogrodów Wisła,Pielęgnacja ogrodów Ustroń,Pielęgnacja ogrodów Brenna,Pielęgnacja ogrodów Skoczów,Pielęgnacja ogrodów Cieszyn,Usługi ogrodnicze Wisła,Usługi ogrodnicze Ustroń,Usługi ogrodnicze Brenna,Usługi ogrodnicze Skoczów,Usługi ogrodnicze Cieszyn,Utrzymanie zieleni Wisła,Utrzymanie zieleni Ustroń,Utrzymanie zieleni Brenna,Pielęgnacja zieleni Wisła,Pielęgnacja zieleni Ustroń,Pielęgnacja zieleni Brenna,Ogrody Wisła,Ogrody Ustroń,Ogrody Brenna,Ogrody Skoczów,Ogrody Cieszyn,Trawniki Wisła,Trawniki Ustroń,Trawniki Brenna,Trawniki Bielsko,

Czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa, ze względu na swoje właściwości oraz trwałość, jest najczęściej wybieranym materiałem nawierzchniowym na ścieżki i podjazdy. Do czyszczenia wykonanych z niej nawierzchni potrzebny jest odpowiedni sprzęt oraz preparaty, które ułatwią nam pozbycie się niepożądanych zabrudzeń. Przydatne okażą się także narzędzia ułatwiające usuwanie zanieczyszczeń zalegających w przestrzeniach między elementami bruku.

Także tutaj sprawdza się stara medyczna prawda, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. O ile nie zakupiliśmy kostki impregnowanej fabrycznie, zaraz po wykonaniu nawierzchni warto zainwestować w jej zabezpieczenie specjalnymi preparatami.

Jeśli jednak tego nie zrobiliśmy, a po ustąpieniu śniegu i lodu okaże się, że kostka jest bardzo silnie i trwale zabrudzona, może być konieczne poważniejsze czyszczenie kostki brukowej. Jeśli nie wystarczy myjka ciśnieniowa, ani czyszczenie twardą szczotką, może być konieczne posiłkowanie się chemią.

Zagłębienia i szczeliny powstające między sąsiadującymi ze sobą kostkami bruku są dogodnym miejscem dla rozwoju mchów, glonów, traw i chwastów (gromadząca się tam wilgoć tworzy dla nich odpowiednie środowisko wzrostu). Powodują one, że nawierzchnia nie wygląda tak, jak byśmy tego oczekiwali. Jej czyszczenie należy zatem rozpocząć od usunięcia wszelkich porostów ze szczelin między kostkami. Wyrywanie naziemnej części traw czy chwastów da tylko tymczasowy efekt. Z tego względu rośliny porastające szczeliny między kostkinależy usunąć wraz z systemem korzeniowym. Zdarza się, że mimo niewielkich rozmiarów ich korzenie są mocno osadzone, dlatego niezbędne może okazać się odpowiednie narzędzie ułatwiające ich wydostanie.Do większych roślin przyda się narzędzie do usuwania chwastów (np. tzw. chwastownik), do mniejszych wystarczy szpachelka. Prace ułatwi nam także druciana szczotka przeznaczona do czyszczenia nawierzchni z kostki brukowej. Dzięki niej wymieciemy mech, trawę i chwasty wraz z zalegającymi w zagłębieniach zanieczyszczeniami. Aby rośliny nie zagnieżdżały się w spoinach na nowo, warto zastosować preparat w sprayu, który zapobiegnie ich porastaniu. Wystarczy spryskać nim szczeliny i pozostawić by wsiąknął. Następnie nawierzchnię należy spłukać obficie wodą.

Uporczywe plamy z nawierzchni wykonanej z kostki brukowej można usunąć dzięki zastosowaniu chemicznych środków czyszczących. Dostępne specjalistyczne preparaty stworzone specjalnie do mycia bruku są w stanie poradzić sobie nawet ze śladami po oleju samochodowym lub innych tłuszczach plam, które nie schodzą z kostki po zastosowaniu zwykłych detergentów. Warto znaleźć środek czyszczący, dodatkowo uwydatniający strukturę nawierzchni, preparat, który przywróci naturalny kolor kostki lub wręcz wydobędziejej głębszy odcień. Jeśli mamy problem z usunięciem mchów i glonów porastających powierzchnię podjazdu czy ścieżki, zastosujmy preparat czyszczący, który zawiera substancję je zwalczające. Po wyczyszczeniu kostki brukowej dobrze jest pokryć nawierzchnię specjalnym impregnatem tworzącym barierę przed przebarwieniami i trwałymi zabrudzeniami. Spowoduje on, że kostka będzie mniej nasiąkliwa, czyli w konsekwencji odporna na zabrudzenia, ale także pękanie pod wpływem mrozu. Najlepiej jest nabyć preparaty pielęgnacyjne w sprayu lub przeznaczone do rozprowadzenia za pomocą myjki ciśnieniowej.       Powodzenia :)

Sadzenie tuji

Tuje nie mają wygórowanych wymagań ale najlepiej będą rosły w żyznej ziemi i na słonecznym stanowisku.Tuje  sprawiają, iż ogród stanowi dla nas barierę chroniącą od miejskiego zgiełku i chałasu-oraz wścipskiego oka sąsiada :)  

Dowiedz się więcej - m.in. jak przygotować miejsce dla tui, jakie wybrać podłoże i kiedy je sadzić. Przedstawiamy krótki poradnik sadzenia tui.

Kiedy sadzimy tuje? Najbezpieczniej wiosna jesień:

-marzec/kwiecień (maj jeżeli prognoza nie wskazuje na upalne tygodnie)

-wrzesień/listopad-osobiście wielokrotnie sadziłem w grudniu i tuje przyjęły się bez problemu :)

Jaką odmianę tuji wybrać? Polecamy 3 gatunki:

-tuje szmaragd

-tuje brabant

-tuje kolumnowe (columna)

Zacznijmy od najważniejszego -gdzie kupić tuje? Polecamy Polskich hodowców (Polskie szkółki roślin) Ponieważ mamy pewność że tuja uprawiana w Polskich warunkach nie padnie przy pierwszym większym mrozie co jest bardzo częstym przypadkiem przy tujach zakupionych w marketach. Tuje tam sprzedawane najczęściej sprowadzane z holandii i nieprzystosowane do polskich warunków.

Gdy wybierzemy tuje należy przygotować miejsce w którym takowe będą sadzone.

Sprawdzamy czy w miejscu nasadzeń nie ma gliny,cegieł,szkła itd -jeżeli jest należy ją wybrać do głębokości około 70cm i zastąpić ziemią czarną(można pomieszać z ziemią do iglaków)

Jeżeli ziemia nadaje się do nasadzeń to mamy z górki :) Wykopujemy dołki (większe o kilka centymetrów od brył korzeniowych sadzonych roślin) wsypujemy kwaśny torf (około 1 łopaty na dołek -można więcej w zależności od wielkości roślin) wsadzamy tuje do dołka i.....

Jedni mówią zalać dołek aż bryła nasiąknie potem zakopać i ubić

Inni,ja również po prostu zasypuję bryłę korzeniową i na koniec dobrze ubijam.

Pozostaje jedynie podlewać tuje przez przynajmniej miesiąc -potem w mniejszej częstotliwości ale nadal, nie zapominając o upalnym lecie!

Co jeszcze mozna zrobić dla pewności żeby tuja się przyjęła? Zakupić ukorzeniacz i po rozmieszaniu z wodą przez kilka dni podlewać tak powstałą mieszanką.

Sadzenie tuji Wisła

Sadzenie tuji Ustroń

Sadzenie tuji Brenna

Sadzenie tuji Cieszyn

Sadzenie tuji Skoczów

Sadzenie tuji Bielsko Biała

Przycinanie tuji,przycinanie żywopłotów

Do częstych usług pielęgnacji ogrodu należy przycinanie tuji/żywopłotów. Kiedy należy przeprowadzać takąusługę? Tak jak z sadzeniem tuji można to robić wiosna jesień,jeżeli chodzi o przycinanie ligustra można ciąć cały sezon-ligustr lubi przycinanie więc można a nawet trzeba go pielęgnować co dwa miesiące.

W zależności od rośliny z jakiej mamy żywopłot przycinanie wykonujemy:

Tuje szmaragd-zalecane przycinanie jedynie góry. Nie ma potrzeby przycinanie boków ponieważ odmiana ta nie rozrasta się tak na boki. Zalecane przycinanie raz w roku.

Tuje brabant,kolumna-zalecane cięcie boków oraz góry. Są to gatunki szeroko rozrastające się. Należy je przycinać conajmniej raz w roku dla wzmocnienia i ładnego wyglądu.

Ja osobiście zalecam przycinanie jesienią ale można to również robić wczesną wiosną-chodzi o to, żeby wykonać zabieg przed letnimi upałami.

Ligustr tniemy często i dość mocno ponieważ ma silne odrosty. Cięcie latem mu nie szkodzi.

Proszę pamiętać o okresie lęgowym ptaków-gdy widzimy gniazdo z jajkami czy pisklakami wstrzymajmy się do jesieni.

Przycinanie tuji Ustroń

Przycinanie tuji Wisła

Przycinanie tuji Brenna

Przycinanie tuji Cieszyn

Przycinanie tuji Skoczów

Przycinanie tuji Bielsko Biała

Koszenie trawy

Koszenie trawy? Ale po co?

Koszenie trawnika jest jednym z najważniejszych elementów jego pielęgnacji. Tylko często koszona trawa będzie tworzyć gęsty, zielony ogrodowy dywan. Regularne koszenie sprzyja wzrostowi i krzewieniu się trawy oraz ogranicza rozwój chwastów (są wrażliwe na niskie koszenie). Dowiedz się jak i kiedy kosić trawnik.

Jak często kosić trawnik?

Aby nasz trawnik wyglądał jak zielony dywan powinniśmy kosić go raz w tygodniu! Tylko tak częste koszenie trawy zapewni murawie idealny wygląd! Jeśli jednak nie zależy nam na idealnym wyglądzie naszego trawnika możemy go kosić rzadziej, jednak nie możemy dopuścić aby wysokość trawy przekraczała 8 cm, a już na pewno nie możemy dopuścić do tego aby trawa zakwitła (wykłosiła) – wtedy po ścięciu źdźbeł zostanie tylko rżysko.

Czy jest właściwy lub niewłaściwy czas na koszenie trawy?

W kontekście pory dnia nie ma dobrego i złego czasu na koszenie trawy. Jeśli na posesji istnieje odpowiednie oświetlenie, trawę można kosić równie dobrze nocą.

Jeśli jednak mówić o porze w kontekście warunków środowiskowych, tj. jak ciepło czy wysuszenie, wtedy dobrze jest zwiększyć wysokość koszenia i pozwolić trawie urosnąć nieco wyżej. Wysokość cięcia również powinna być większa, gdy murawa odradza się po chorobie, ataku owadów lub innych rodzajach uszkodzeń. W celu zapewnienia dobrego efektu koszenia, należy unikać koszenia, gdy trawnik jest mokry.

Jaka kosiarka:

W sklepach ogrodniczych dostępne są setki różnego typu kosiarek i podkaszarek. Do wyboru mamy kosiarki ręczne, kosiarki elektryczne, spalinowe a nawet nie wymagające udziału człowieka kosiarki automatyczne. Dobierając kosiarkę musimy ją optymalnie dostosować do terenu w jakim będziemy kosić, do wielkości trawnika oraz możliwości zasilania urządzenia.  Pamiętajmy, że z kosiarki będziemy korzystać przez kilka lat, warto wiec wybrać ją z głową. Innym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy zajmującej się koszeniem trawników.

                                                                                                                                                                                                                                                      Miłej pracy :)

Oferujemymy między innymi:

koszenie trawy Wisła

koszenie trawników Wisła

koszenie trawników Ustroń

koszenie trawników Brenna

koszenie trawników Górki

koszenie trawników Jaworze

koszenie trawników Bielsko

koszenie trawy Ustroń

koszenie trawy Brenna

koszenie trawy Bielsko Biała

koszenie trawy Skoczów

koszenie trawy Cieszyn

koszenie trawy Górki

koszenie trawy Jaworze

Koszenie trawy Górki Wielkie,Małe

koszenie Górki

wykaszanie Górki

wykaszanie trawy Górki

Koszenie trawy Jastrzębie Zdrój

karczowanie działek Wisła

Karczowanie działek Ustroń

Karczowanie działek Brenna

Wykaszanie trawy Wisła

Wykaszanie trawy Ustroń

Wykaszanie trawy Brenna

Wykaszanie trawy Cieszyn

Wykaszanie trawy Skoczów

Wykaszanie trawy Górki

karczowanie nieużytków

wykaszanie nieużytków

Wertykulacja trawnika

Wertykulacja trawnika:

Wertykulacja – zabieg pielęgnacyjny wykonywany na trawnikach ozdobnych i sportowych, polegający na pionowym cięciu darni. Płytkie pionowe cięcie trawnika ma na celu częściowe usunięcie próchnicy powierzchniowej, stworzenie lepszych warunków dla dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej, przygotowanie trawnika do piaskowania, stworzenie korzystniejszych warunków dla przeprowadzenia podsiewu oraz przerzedzenie zbyt gęstego podsiewu. Do wykonania głębokiego pionowego cięcia konieczne są wertykulatory o mocniejszej konstrukcji, ponieważ ich zadaniem jest dotarcie do głębszych warstw darni. Stosując głęboką wertykulację osiąga się dodatkowo zwiększenie elastyczności trawnika oraz zwiększenie przepuszczalności gleby zagęszczonej w dolnych warstwach. Ponadto penetracja noży do głębokości 5 – 7 cm spełnia podobną rolę jak areacja.

Wertykulację przeprowadza się przede wszystkim wczesną wiosną ( marzec/kwiecień), po pierwszym koszeniu oraz jesienią (sierpień/wrzesień) na w miarę suchym podłożu. Zabieg przeprowadza się na trawniku co najmniej 2-letnim, wcześniej przeprowadzony mógłby uszkodzić młode pędy traw.

Przed wykonaniem wertykulacji należy oczyścić trawnik z gałęzi, kamieni i innych rzeczy które mogą uszkodzić wertykulator oraz skosić trawnik na wysokość ok. 2,5 – 3 cm. Najlepszy efekt otrzymamy wykonując wertykulację wzdłuż i wszerz (tzw. szachownica). Po wertykulacji trawnik należy dokładnie oczyścić i zgrabić wszystkie pozostałości obumarłych, zwertykulowanych części roślin (sucha trawa, mech itp.), dosiać trawę w miejscach ubytków oraz rozsypać równomiernie nawóz na całej powierzchni trawnika. W celu rozluźnienia gleby i nadania jej odpowiedniej przepustowości, powierzchnię trawnika można posypać mieszaniną torfu z piaskiem, która będzie stanowiła również ochronę korzeni i świeżo wysianych nasion trawy. Po zabiegu należy pamiętać o regularnym nawadnianiu podłoża.

wertykulacja trawy/trawnika Wisła

wertykulacja trawy/trawnika Ustroń

wertykulacja trawy/trawnika Brenna

wertykulacja trawy/trawnika Cieszyn

wertykulacja trawy/trawnika Skoczów

wertykulacja trawy/trawnika Bielsko Biała

Kilka informacji o powiecie Cieszyńskim

POWIAT CIESZYŃSKI
(województwo śląskie)


   Powiat cieszyński leży w południowej części województwa śląskiego. Graniczy z Republiką Czeską i Republiką Słowacką. W jego skład wchodzą 3 gminy miejskie (w tym miasto Cieszyn), 7 gmin wiejskich i 2 gminy miejsko-wiejskie. Powierzchnia wynosi 730 km2. Powiat liczy 173 tys. mieszkańców, a na 1 km2 przypada 237 osób. Dla porównania, gęstości zaludnienia w województwie śląskim to 376 osób na 1 km2.
   Przedsiębiorczość na terenie powiatu ma ogromne tradycje. Jednym ze wskaźników świadczących o jej wysokim poziomie, jest ilość podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w systemie REGON na 10 tys. mieszkańców. W powiecie cieszyńskim liczba ta wynosi 1026, natomiast w województwie śląskim 928. Nie pozwoliło to jednak uniknąć wzrostu bezrobocia w 2009 r., kiedy to na koniec roku zarejestrowanych było 5987 bezrobotnych (o 1500 więcej niż w 2008 r.).
   Na terenie powiatu znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe, z wieloma pensjonatami i hotelami. Zróżnicowany standard usług turystycznych i bazy noclegowej, jak również rozbudowana infrastruktura sportowo-rekreacyjna stanowią magnes dla przyjezdnych z kraju i zagranicy. W 2009 r. na terenie powiatu funkcjonowały 122 obiekty zbiorowego zakwaterowania, które udzieliły ponad 1686 tys. noclegów, w tym 88 tys. turystom zagranicznym. Od wielu lat z ogromnymi sukcesami rozwija się również agroturystyka. Atrakcyjność powiatu cieszyńskiego podnoszą obszary o szczególnych walorach przyrodniczych prawnie chronione, które  zajmują 33% jego powierzchni. W ich skład wchodzą głównie: fragment Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, rezerwaty przyrody, zespoły przyrodniczo-krajobrazowe, użytki ekologiczne i 175 pomników przyrody.
   Sporo do zrobienia jest jeszcze w infrastrukturze komunalnej – według danych szacunkowych w 2009 r. z sieci wodociągowej korzystało 75% mieszkańców powiatu, z sieci kanalizacyjnej – 50%, a z sieci gazowej – 74% (dane za 2008 r.). Aktualnie na terenie powiatu działa 17 komunalnych i 5 przemysłowych oczyszczalni ścieków.
(GUS)

Gminy

Gmina Brenna

 

Wsie

Bażanowice, Bloki, Budzin, Centrum, Cisownica, Cisownica-Dół, Dzięgielów, Gaj, Gliniki, Godziszów, Goleszów, Goleszów Dolny, Goleszów Górny, Goruszka, Kamieniec, Kępa, Kisielów, Kojkowice, Kozakowice Dolne, Kozakowice Górne, Leszna Górna, Łopaty, Mołczyn, Morawiny, Osiny, Parszywiec, Pasieki, Pazuchy, Pod Chełmem, Pod Tułem, Podczantoria, Podlesie, Potoczki, Potok, Puńców, Równia, Rzeczyca, Szeroka, Targoniny, Wądoły, Wapienna, Zadki, Zimne Wody, Żydów
Gmina Hażlach

Wsie

Babilon, Brzezówka, Czarne Doły, Czuchów, Folwarczek, Górski, Hażlach, Karłowiec, Karnowiec, Kończyce Wielkie, Kopiec, Krzepty, Liszok, Łubowiec, Łysa, Malikowiec, Odnóżka, Parchów, Pasieki, Podlesie, Pogwizdów, Porzędź, Pudłowiec, Rakowiec, Rudnik, Rudów, Sośnie, Statek, Stawiska, Zamarski
Gmina Istebna

Wsie

Andziołówka, Bąbolówka, Bagno, Beskid, Bestwiny, Biłki, Bobczonka, Bryjowie, Brzestowy, Buki, Bukowina, Burowie, Byrty, Bystry, Cisowe, Czadeczka, Czadeczka Dolna, Czadeczka Górna, Czepczory, Czerchla, Czostkowa, Dachtony, Deje, Długa Czerchla, Do Jasieniarza, Dragony, Drobniawy, Dupny, Duraje, Dzielec, Fibaczka, Filipionka, Gazurowie, Gliniany, Gołówka, Gorzałki, Gronik, Haratykowie, Istebna, Jasie, Jasiówka, Jasnowice, Jaworzynka, Kadłuby, Kawuloki, Kawulonka, Kawulowie, Kiepkowie, Kikula, Klimasy, Klimki, Kliszówki, Kohutowie, Koniaków, Korbasy, Kosarzyska, Kościanowice, Kościół, Krężelka, Krzyżowa, Kubalonka, Kubalowie, Kulonkowie, Lanckorona, Legiery, Leszczyna, Łabaje, Łacki, Łączyna, Łupienie, Maciejka, Macurzonka, Małączka, Małejurki, Małysze, Matyska, Michałkowa Olza, Michałkowie, Mikowa Łąka, Mikowie, Mikszówka, Mlaskawka, Mraźnice, Murzynka, Na Las, Na Potoku, Nowina, Odkrzas, Olecki, Ondrusze, Pańska Łąka, Pietraszyna, Pietroszonka, Piła, Polana, Polanka, Polokowie, Połom, Potoczki, Pustki, Rastoka, Rdżawka, Rechtorzonka, Rozceście, Rupienka, Siwoniowski, Skała, Śliwkowiec, Śliwkula, Słowiaczonka, Słowioki, Stańki, Stecówka, Stefanka, Suszkowie, Szańce, Szarcowie, Szeroki, Szkatułka, Szkawlonka, Szkawrany, Szymcze, Szymonkowie, Tkoczówka, Tokarzonka, U Forotu, U Psujki, U Stawu, Usnobocz, Waszuty, Wawrzacze, Wielki Potok, Wilcze, Wojtaszowie, Wojtkowie, Wołowa, Wyrch-Czadeczka, Wysznie Pole, Wyżrana, Za Doliną, Za Groń, Za Roztoką, Zakikula, Zapasieki Dolne, Zapasieki Górne, Zimna Woda, Żurówka
Gmina Skoczów

Wsie

Bagna, Baranowice, Bładnice Dolne, Bładnice Górne, Brzeziny, Buczyna, Dębina, Dziedzina, Górnioki, Harbutowice, Jankowice, Kamieniec, Kępa, Kiczyce, Kolonia, Kopaniny, Kościelnik, Kowale, Lebzak, Międzyświeć, Na Kąt, Na Łomy, Ochaby Małe, Ochaby , Pasieki, Pierściec, Pilski, Pod Gojem, Podbór, Podlesie, Pogórze, Spalenisko, Stawy, Uchylany, Wądolec, Wilamowice, Wiślica, Za Lasem, Zapłocie, Zawodzie, Ochaby Wielkie
Gmina Strumień

Wsie

Babusiów, Bąków, Baranowice, Borki, Budy, Chałupy, Chylińskie, Czuchów, Dębina, Drogomyśl, Dwór, Gawliniec, Kilisztwo, Knaj, Kopanina, Kradziejów, Łęg, Nowe Chałupy, Nowy Świat, Oblaski, Pasieki, Podbór, Podlesie, Pruchna, Rychułd, Szpital, Witkowskie, Zabłocie, Zbytków
Gmina Zebrzydowice

Wsie

Baranina, Centrum, Dębina, Grabina, Grabówka, Kaczyce, Kaczyce Dolne, Kaczyce Górne, Kisielów, Kolonia, Kończyce Małe, Kotucz, Marklowice Górne, Nowa Droga, Nowy Dwór, Olszyny, Otrębów, Owczarnia, Pastuszyniec, Podlesie Północne, Podlesie Południowe, Strzałów, Widerholec, Wymysłów, Zagrodniki, Zebrzydowice, Zebrzydowice Dolne, Zebrzydowice Górne
Jaworze,Cieszyn, ,Istebna,Koniaków  Jastrzębie Zdrój
Skoczów, Ochaby, Pogórze, Pierściec, Kiczyce, Harbutowice, Międzyświeć, Wiślica, Kowale, Bładnice, Wilamowice;
Strumień, Pruchna, Drogomyśl, Zabłocie, Bąków, Zbytków;
Dębowiec, Simoradz, Ogrodzona, Iskrzyczyn, Kostkowice, Gumna, Łączka;
Chybie, Mnich, Zaborze, Frelichów, Zarzecze;
Goleszów, Cisownica, Puńców, Dzięgielów, Bażanowice, Godziszów , Kisielów, Leszna Górna, Kozakowice;
Hażlach , Pogwizdów, Kończyce Wielkie, Zamarski, Rudnik, Brzezówka;
Istebna, Koniaków, Jaworzynka;
Zebrzydowice, Kaczyce, Kończyce Małe, Marklowice Górne;
czechowice dziedzice,jaworze,bestwina,bestwinka,wilamowice,jasienica,porąbka,wilkowice,kozy,buczkowice,szczyrk
Ogród,ogrody,Brenna, Górki Wielkie , Górki Małe;ogrodnik,zakładanie ogrodów,urządzanie ogrodów,opieka nad ogrodem,prace w ogrodzie,pielęgnacja ogrodu,usługi ogrodnicze,pielęgnacja zieleni,tuje,tuje szmaragd,wysokie tuje,tuje tanio,tuje najtaniej,zakładanie trawników,wycinka drzew,koszenie nieużytków,wykaszanie nieużytków,twój ogród,firma twój ogród,Wisła,Ustroń,Brenna,Skoczów,Cieszyn,Dębowiec,Ochaby,Jastrzębie,Jastrzębie Zdrój,Bielsko,Bielsko Biala,Cisownica,Górki,Górki Wielkie,Górki Małe,ogrodnictwo,skuteczny odstraszacz kretów,kretus,usuwanie kretów,sposób na kreta,likwidacja kretów,zwalczanie kretów,problem z kretem,powiat cieszyński,

Zakladanie trawników

Zakładanie trawnika to czasochłonny zabieg,wymagający wiedzy,czasu i niemało pracy.
Założenie trawnika najlepiej przeprowadzić wczesną wiosną lub jesienią -upalne letnie dni to raczej mało odpowiedni czas ze względu na brak wystarczających opadów czy wysoka temperatura uniemożliwiająca wykiełkowanie nasion.
Kiedy więc? Najlepiej na przełomie marca/kwietnia lub września/pazdziernika.
Przygotowanie podłoża należy zacząć od pozbycia się chwastów,samosiejek i pozostałej roślinności,która przeszkadzała by w dalszych zabiegach. Dobrym rozwiązaniem jest spryskanie środkami chemicznymi (np. Roundup)
Po "wyczyszczeniu" podłoża można zacząć przygotowanie do wysiewu które można przeprowadzić 2 metodami:
1. Przywiezienie i wysypanie świeżej ziemi i na niej po uprzednim wyrównaniu wysiać nasiona trawy
2. Spulchnić ziemię glebogryzarką,wygrabić i posiać nasiona
Po wysianiu i przegrabieniu należy przejechać teren kilkukrotnie walcem ogrodowym dla ubicia nasion i wyrównania ternu. Można posypać nawozem który da nasionom kopa po wykiełkowaniu.
Co dalej? Podlewać,podlewać,podlewać. Conajmniej raz dziennie (można rano i wieczorem)
Kiedy przeprowadzamy pierwsze koszenie? Wielu ma swoje zdanie. Ja pierwsze koszenie przeprowadzam kiedy trawa ma około 10cm i skracam ją o 3cm. Po kolejnym wzroście do 10cm można skosić o 5cm. Następnie można już kosić do 3cm -jest to optymalna wysokość systematycznego koszenia.
Po wykiełkowaniu nasion prosze się nie zrażać na widok łysych placków-trawa rośnie jak jej się podoba a nie jak byśmy chcieli. W pustych miejscach najprawdopodobniej po prostu trawa jeszcze nie zdążyła wykiełkować :)

Zakładanie trawników Wisła

Zakladnie trawników Ustroń

Zakładanie trawników Brenna

Zakładanie trawnika Skoczów

Zakladanie trawnika Cieszyn

Wycinka drzew

Wycinanie drzew/wycinka drzew.

Ważne informacje o które pytają nas klienci:

Uzyskaj zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów na własnej działce

Chcesz usunąć drzewa i krzewy, które rosną na twojej działce? Pamiętaj, że musisz dostać zezwolenie. Bez niego nie możesz wycinać drzew i krzewów. Sprawdź, jak dostać zezwolenie.

Informacja o usłudze

Czy potrzebujesz zezwolenia?

Nie potrzebujesz zezwolenia — jeśli chcesz wyciąć:

 • drzewa i krzewy owocowe. Jeśli jednak rosną one na terenie nieruchomości, która została wpisana do rejestru zabytków lub na terenach zieleni, na przykład bulwarach lub dworkach udostępnionych do zwiedzania — musisz mieć zezwolenie,
 • krzewy w ogrodach przydomowych. Jeśli jednak rosną one w pasie drogi publicznej, na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków lub na terenach zieleni — musisz mieć zezwolenie,
 • drzewa, których obwód pnia na wysokości 5 cm nad ziemią jest mniejszy albo równy:
  • 35 cm jeśli jest to topola, wierzba, kasztanowiec zwyczajny, klon jesionolistny, klon srebrzysty, robinia akacjowa albo platan klonolistny,
  • 25 cm jeśli chcesz wyciąć inny gatunek drzewa,
 • krzewy, które mają mniej niż 10 lat,
 • drzewa i krzewy złamane lub wywrócone w wyniku działania czynników naturalnych (na przykład podczas wichury lub odłamane przez bobra), wypadku lub katastrofy. Nie musisz składać wniosku o zezwolenie — wystarczy, że zadzwonisz albo wyślesz do urzędu gminy informację o tym, że zamierzasz usunąć drzewo albo krzew. Zanim je wytniesz — urzędnik przyjedzie do ciebie i oceni, czy możesz to zrobić,
 • drzewa i krzewy na plantacji drzew i krzewów,
 • bożodrzew gruczołkowaty (Ailanthus altissima).

Potrzebujesz zezwolenia we wszystkich pozostałych sytuacjach. 

Jeśli masz wątpliwości, czy potrzebujesz zezwolenia na wycięcie krzewu lub drzewa  złóż wniosek. Urzędnik przyjedzie i oceni, czy musisz je mieć .

wycinka drzew Wisła,wycinka drzew Wisła

wycinanie drzew Ustroń,wycinka drzew Ustroń

wycinka drzew Brenna,wycinanie drzew Brenna

wycinanie drzew Cieszyn,wycinka drzew

wycinanie drzewa Skoczów,wycinka drzew Skoczów

wycinka drzew Bielsko Biała,wycinanie drzew Bielko Biała

wycinka drzew Jastrzębie,wycinanie drzew Jastrzębie

Odstraszacz kretów Kretus

Stacjonarny "odstraszacz kretów Kretus"

Ogłaszamy Zakaz kopania kretom!


Oj, kret nie jest zachwycony naszym urządzeniem.

O NAS

Jesteśmy firmą działającą na polskim rynku od 8 lat

Urządzenie  jest naszym oryginalnym opracowaniem.

Kontakt:

tel. 519392917

ogrodnikustron@wp.pl

Wysyłka:

Po zaksięgowaniu zaplaty Towar wysyłamy w ciągu 24h

------------------

Jeżeli masz dość kopców na Twoim wypieszczonym trawniku!

jeżeli próbowałeś bezskutecznie różnych metod pozbyciaq się kretów!

- koniec Twoich zmartwień jest bliski !!


Jak pozbyć się kretów?


Oto tradycyjne metody pozbycia się kretów i przyczyny dla których musiałeś szukać nowych sposobów:

sierść psa (pies jest jego naturalnym wrogiem)– działa na krótko – kret jest inteligentny i szybko orientuje się, że to nie pies, tylko podpucha

karbid, nafta, spaliny i inne środki zapachowe – ponieważ sieć korytarzy ma długość kilkuset metrów, kret po prostu oddala się w odleglejsze zakątki i kiedy smród wsiąknie w ziemię, wraca i dorabia parę kopców wentylacyjnych.

zalewanie wodą – kret znakomicie pływa, a powódź w korytarzach najczęściej przeczekuje w kopcu nad powierzchnią ziemi. Swoje gniazdo, najczęściej zabezpiecza przed powodzią studnią chłonną.

opryski trawnika substancją chemiczną – narażają otoczenie na zatrucie, konieczność kwarantanny na owoce z ogródków sąsiadujących z trawnikiem. Ponadto trzeba je powtarzać co jakiś czas, ponieważ substancje te się rozkładają po ok. 14 dniach.

pułapki zwykłe i pirotechniczne – dzięki czułemu węchowi kret potrafi wyczuć obce zapachy i zazwyczaj je omija. Co prawda udaje się przy ich pomocy złapać lub ogłuszyć co jakiś czas pojedyncze osobniki, ale do opuszczonej gotowej sieci korytarzy prawie natychmiast wprowadza się następny kret lub nornica.

wiatraczki, butelki na kijach itp. - dźwięki i drgania z tych „urządzeń” działają odstraszająco ale tylko wtedy gdy wieje wiatr.

urządzenia solarne i tanie bateryjne - dźwięki i drgania działają 24 h/dobę ale kłopot w tym, że ponieważ ich dźwięki są bardzo krótkie i powtarzalne do znudzenia - krety przyzwyczajają się do nich i ryją w najlepsze nawet w pobliżu "odstraszaczy".

Dlatego nasze odstraszacze - "Kretus" - wydają dźwięki o losowych częstotliwościach i w losowych odstępach czasu. Ponieważ krety polują głównie wykorzystując swój bardzo czuły słuch, dźwięki wydawane przez odstraszacz utrudniają im lokalizację dżdżownic i poczwarek będących jego pożywieniem.

Dźwięki pogrupowane są w 5 różnych programów odstraszania, zmienianych losowo. Dzięki temu, kret nie jest w stanie się przyzwyczaić do wydawanych przez niego dźwięków, a ponieważ utrudniają mu one polowanie - przenosi się w inne miejsce.

Oferowany jedyny skuteczny odstraszacz kretów Maxkret jest stacjonarną wersją swojego "starszego brata" - urządzenia bateryjnego (nasz pierwszy odstraszacz)

W odróżnieniu od niego, Maxkret zasilany jest napięciem z zasilacza sieciowego 12V lub z transformatora bezpieczeństwa. Pozwala to zaoszczędzić na kupnie i zmianach baterii. Nie trzeba go też celu wymiany baterii wykopywać. Ale to nie koniec zalet.

Dodatkowym atutem tego urządzenia jest profesjonalny głośnik,50  Watowy głośnik i oczywiście wielokrotnie  większa moc. (1głośnik do 3000m2, 2głośniki do 5000m2)

Jest jednym z najmocniejszych odstraszaczy dostępnych na rynku.

Głośniki te, oprócz dużej mocy mają szerokie pasmo przenoszenia  co sprawia, że nie tłumią one dźwięków niskich.

Ale to ciągle nie wszystkie zalety Kretus-a !
Dzięki doskonałej hermetyczności oraz braku konieczności wymiany baterii i zmian trybów pracy- można go zainstalować na stałe pod ziemią i pod ziemią poprowadzić do niego zasilanie. Oznacza to brak kabli i przedłużaczy leżących na trawniku! Czyli , nic nie stoi na przeszkodzie by normalnie korzystać z trawnika lub ogródka. Możemy bez obaw kosić trawę, przeprowadzać wertykulację, kopać w ogródku, uprawiać nasze ulubione sporty, bez obawy potknięcia się o leżący przedłużacz.

Czy to wszystkie zalety?
Oczywiście nie. Większa moc urządzenia - to mniejsza ilość odstraszaczy niezbędna do przepłoszenia kretów z Twojego trawnika lub ogródka. Jeden odstraszacz , w sprzyjających warunkach glebowych (grunt dobrze przewodzący drgania,jeden poziom gruntu) -

Maxkret z 1 głośnikiem może chronić teren o powierzchni do 3000m^2 (koło o średnicy 31m).

Maxkret z 2 głośnikami może chronić teren o powierzchni do 5000m2    (koło średnicy 40m).

Czyżby urządzenie to nie posiadało wad?
Niestety ma jedną podstawową, która jest też zaletą - wymaga dostępu do sieci 230V.
Tam gdzie brak jest sieci, np. na działce rekreacyjnej - polecamy bateryjne urządzenia Maxkret (wymagające wymiany baterii)

Oto co potraf procesor naszego Kretus-a:

Potrafi generować pięć różnych zestawów dźwięków (dalej zwanych programami )

tony losowe z zakresu 200 Hz do 20 kHz

tony narastające od 200 Hz do 20 kHz

tony opadające od 20 kHz do 200 Hz

ultradźwięki opadające w zakresie 20 kHz – 10 kHz

dolne dźwięki opadające w zakresie 600 Hz – 100 Hz

programy są zmieniane po około 1 godzinie pracy

wybór programu odbywa się losowo

posiada oszczędny tryb pracy

w trybie oszczędnym, programy są emitowane z losowej długości odstępem od 1 sekundy do 45 sekund

jest wodoszczelny – zakopujemy go ziemi w całości – przez co jest prawie niesłyszalny na powierzchni

Jak widać z powyższych właściwości - ciężko jest się przyzwyczaić do tego urządzenia - losowo są generowane programy dżwiękowe i losowe są czasy odstępów między nimi.

Sercem urządzenia jest układ mikroprocesorowy, źródłem dźwięku głośnik 50W (Możliwość zamontowania 2 głośników przy złej przewodności gleby)

(w urządzeniach konkurencyjnych źródłem dźwięku jest najczęściej prosty brzęczyk piezoelektryczny, monotonnie odzywający się przez kilka sekund na minutę)

Urządzenie nasze :

jest humanitarne - nie zabija kretów i gryzoni a jedynie je przepłasza. nie jest uciążliwe dla domowników i domowych zwierząt nie zakłóca innych urządzeń elektronicznychjest ekologiczne - nie zawiera substancji szkodliwych dla środowiska

Uruchomienie i instalacja

Uruchomienie odstraszacza polega na dołączeniu przewodu zasilającego i podłączeniu zasilacza (zarówno zasilacz jak i przewód  dołączone są do kompletu). Przewód służy jedynie do przetestowania odstraszacza. Dla własnej wygody należy ten przewód samodzielnie wydłużyć lub dokupić w naszej firmie gotowy. Docelowy przewód powinien mieć długość równą odległości instalacji odstraszacza do gniazda sieciowego.

Następnie odstraszacz zakopujemy w całości na głębokości około 40 cm, najlepiej przy kopcu najdalej wysuniętym w głąb trawnika lub jeśli mamy mały trawnik - na jego środku. Ziemię wokół urządzenia ubijamy by lepiej przewodziła drgania. Przewód i złącze, również zakopujemy np. wzdłuż krawężnika - najlepiej dość głęboko , żeby ograniczyć odziaływanie na niego temperatury i by w przyszłości nie uszkodzić go np. szpadlem lub glebogryzarką.

Teraz urządzenie będzie dokuczać i przeszkadzać kretowi 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu – ograniczając mu znacznie możliwość żerowania i odpoczynku.

Odstraszacz przeszedł wiele testów, kret to wyjątkowo sprytne i uciążliwe osobniki. Mimo stosowania różnych metod pozbycia się ich ( karbid, nafta, naftalina, sierść psa, pułapki, opryski, tanie odstraszacze elektroniczne) krety po dwóch dniach wracały, odnawiały stare kopce i budowały nowe.

Po zainstalowaniu naszych odstraszaczy, kopce przestały się pojawiać i nareszcie jest spokój.

Będziemy Państwu wdzięczni za opinie z pracy odstraszacza na Waszym trawniku lub ogródku.

UWAGA 1: Krety nie zimują! Polują 3 razy dziennie – po 4 godziny, przez cały rok! Dlatego nie zalecamy wyłączania urządzenia na zimę. Największy „atak” kretów występuje wiosną – jest to okres rozmnażania się tych szkodników, dojrzewania młodych i zdobywania przez nie nowych terytoriów.

UWAGA 2: Odstraszacz był testowany na trawniku z kretami.Na nornice działają słabiej. Generalnie wg literatury, na krety bardziej działają dźwięki niskie, natomiast na gryzonie – ultradźwięki. Sprzedawane urządzenie generuje dźwięki z obu tych zakresów.

Dane techniczne:

Źródło dźwięku i wibracji

głośnik 50W

Sterowanie

Sterownik mikroprocesorowy

Ilość rodzajów pracy

tryb: O – oszczędny

Ilość programów odstraszania

5 programów:

Długość przerw w dźwiękach

co 40 sek losowo w trybie "O"

Częstość zmiany programów

Co 1 godzinę (w przybliżeniu)

Wybór programu

Automatycznie - losowo

Wodoszczelność

TAK

Zasilanie

Zasilacz 12 - 24 V lub transformator bezpieczeństwa

Temperatura pracy

-10 / +40 °C

Temperatura przechowywania

-10 / +40 °C

Skuteczny odstraszacz kretów
Odstraszacz kretów
Odstraszacze kretów
Sposób na kreta
Sposób na krety
Zwalczanie kretów Ustroń
Zwalczanie kretów Wisła
Zwalczanie kretów Brenna
Zwalczanie kretów Bielsko Biała
Zwalczanie kretów powiat Cieszyński
Zwalczanie kretów Śląsk
Deratyzacja kretó Śląsk
Deratyzacja kretów Wisła
Deratyzacja kretów Ustroń
Deratyzacja kretów Brenna
Deratyzacja kretów Bielsko Biała
Deratyzacja kretów powiat Cieszński
Usuwanie kretów Śląsk
Usuwanie kretów Wisła
Usuwanie kretów Ustroń
Usuwanie kretów Brenna
Usuwanie kretów Bielsko Biała
Usuwanie kretów powiat Cieszyński
Tępienie kretów Śląsk
Tępienie kretów Cieszyński
Tępienie kretów Wisła
Tępienie kretów Ustroń
Tępienie kretów Brenna
Pozbywanie się kretów
Sposób na krety
Sposób na kreta
Skuteczny sposób na krety
Skuteczny sposób na krata
Odstraszacz kretów stacjonarny
Odstraszacz kretów ultradzwiękowy
Jak pozbyć się kreta
Co polecacie na kreta
Co polecacie na krety
Odstraszacz kretów Maxkret
Odstraszacz kretów Kretus
Kretus
Maxkret
śląskie:Będzin,Bielsko-Biała,Bieruń,Lędziny,Blachownia,Bytom,Chorzów,Cieszyn,Czechowice-Dziedzice,Czeladź,Czerwionka-Leszczyny,Częstochowa,Dąbrowa Górnicza,Gliwice,Imielin,Jastrzębie-Zdrój,Jaworzno,Kalety,Katowice,Kłobuck,Knurów,Koniecpol,Kozy,Krzepice,Lędziny,Lubliniec,Łaziska Górne,Łazy,Miasteczko Śląskie,Mikołów,Mysłowice,Myszków,Ogrodzieniec,Orzesze,Piekary Śląskie,Poręba,Pszczyna,Pszów,Pyskowice,Racibórz,Radlin,Radzionków,Ruda Śląska,Rybnik,Rydułtowy ,Siemianowice Śląskie,Siewierz,Skoczów,Sławków,Sosnowiec,Szczekociny,Szczyrk,Świętochłowice,Tarnowskie Góry,Toszek,Tychy,Ustroń,Wisła,Wodzisław Śląski,Wojkowice,Woźniki,Zabrze,Zawiercie,Żarki,Żory,Żywiec

Wycinka drzew

Chociaż kret może się wydawać uroczym zwierzątkiem i pełni wiele pożytecznych funkcji, u właścicieli ogrodów bardzo często wywołuje negatywne emocje. Od chwili pojawienia się kreta w ogrodzie zaczyna się walka z użyciem różnych metod.  Które są najskuteczniejsze?

Kret dobrze czuje się w glebach wilgotnych i próchnicznych, unika miejsc suchych i kamienistych oraz terenów o wysokim poziomie wód gruntowych. Dlatego bardzo chętnie zamieszkuje pod starannie pielęgnowanym trawnikiem, grządkami kwiatowymi i warzywnikiem.

Kret w ogrodzie - jak szkodzi?

Drążąc podziemne korytarze w poszukiwaniu pożywienia, kret:

 • niszczy korzenie roślin;
 • tworzy kopczyki ziemi – kretowiska, które psują wypielęgnowane powierzchnie trawników i utrudniają ich koszenie;
 • powoduje gnicie roślin zasypanych przez kopce;
 • zjada dżdżownice (stanowią 90% jego pożywienia), zatem pośrednio przyczynia się do pogarszania warunków glebowych;
 • zjada żaby, które są pożyteczne.

Krety są też pożyteczne

Dlaczego? Krety zjadają ślimaki, pędraki, drutowce oraz larwy i poczwarki wielu innych gatunków owadów. Zjadają też drobne gryzonie, które często czynią szkody w ogrodach.

Krety zwalczanie

Aby zniechęcić krety do zasiedlania naszego ogrodu, można wykorzystać ich wrażliwość na zapachy, dźwięki i drgania. Jest na to kilka sposobów.

 • Instalowanie w ogrodzie przedmiotów lub konstrukcji drgających i wydających wysokie, wibrujące dźwięki. Można do korytarzy wkopać puste butelki z szyjkami skierowanymi do góry i wystającymi 5-10 cm nad poziom gleby (gwiżdżą w czasie wiatru), można ustawić wiatraczki, a obok sprężyste deseczki tak, aby skrzydła poruszając się na wietrze, uderzały o deseczkę. Jeszcze innym sposobem jest rozpięcie naprężonych drutów między palikami wbitymi w ziemię, czy wbicie w kretowiska drewnianych kołków, w które co jakiś czas należy stukać.
 • Założenie elektroakustycznego odstraszacza gryzoni i kretów Anty Mysior, zasilanego bateriami, który wysyła sygnały ciągłe o wysokiej częstotliwości. Odstraszacz umieszcza się w krecim korytarzu. Można też stosować go profilaktycznie – zakopując urządzenia co 8-10 m. Ponieważ krety żerują przez cały rok, odstraszacze trzeba stosować również jesienią i zimą.
 • Umieszczenie w krecich korytarzach preparatów i substancji silnie i ostro pachnących: gotowych preparatów zapachowych, jak: Kretol 5 G, Kretol 45 EC, Krecik lub kawałków karbidu albo szmat nasączonych ropą, naftą, fenolem czy terpentyną.
 • Sadzenie intensywnie pachnących roślin: aksamitek, bazylii i wilczomleczy wokół terenu, który chcemy ochronić.
 • Jedyne 100% skuteczne -gazowanie kretów.

Jeżeli krety uporczywie niszczą ogród i nie dają się wypłoszyć, można je wyłapywać i przenosić tam, gdzie nie wyrządzają szkód. W tym celu można zastawiać pułapki ze słoików wkopanych poziomo w ziemię (tak aby dolna krawędź otworu znajdowała się na poziomie dna korytarza) lub pułapki – rurki z klapkami otwierającymi się do wewnątrz. Można też, ale to wymaga czasu i cierpliwości, wydobywać krety z ziemi łopatą w momencie, gdy usypują kopczyki.

My oferujemy 100% skuteczny sposób na krety-gazowanie kretów. Więcej szczegułów w zakladce "zwalczanie kretów"

Walka z kretami,Sposób na kreta,Zwalczanie kretów,Skuteczny odstraszacz kretów,Kretus,Usuwanie kretów,Pozbywanie się kretów,Pewny sposób na krety,Deratyzacja kretów,Srodek na kreta,Rada na kreta,Rozwiązanie na kreta,Ogrodnik,Problem z kretem,Jak się pozbyć kreta,Środek na kreta w ogrodzie,karbit,domowe sposoby na kreta,kretowiny,kretowiska,zmora ogrodnika kret,gazowanie kretów,likwidacja kretów,ratunku kret,kret pomóżcie,kret pomocy,kret atakuje,skuteczne zwalczanie kretów,ddd,ddd kretów,ddd nornic,
Ogród,ogrody,ogrodnik,zakładanie ogrodów,urządzanie ogrodów,opieka nad ogrodem,prace w ogrodzie,pielęgnacja ogrodu,usługi ogrodnicze,pielęgnacja zieleni,tuje,tuje szmaragd,wysokie tuje,tuje tanio,tuje najtaniej,zakładanie trawników,wycinka drzew,koszenie nieużytków,wykaszanie nieużytków,twój ogród,firma twój ogród,Wisła,Ustroń,Brenna,Skoczów,Cieszyn,Dębowiec,Ochaby,Jastrzębie,Jastrzębie Zdrój,Bielsko,Bielsko Biala,Cisownica,Górki,Górki Wielkie,Górki Małe,ogrodnictwo,skuteczny odstraszacz kretów,kretus,usuwanie kretów,sposób na kreta,likwidacja kretów,zwalczanie kretów,problem z kretem,powiat cieszyński,
Walka z nornicami,sposób na nornice,zwalczanie nornic,deratyzacja nornic,pozbywanie się nornic,kłopot z nornicami,środek na nornice,rozwiązanie na nornice,problem z nornicą,likwidacja nornic,rada na nornice,nornica w ogrodzie,jak zwalczyć nornice,jak zwalczyć kreta,naturalne metody na nornice
śląskie
Będzin,Bielsko-Biała,Bieruń Lędziny,Blachownia,Bytom,Chorzów,Cieszyn,Czechowice-Dziedzice,Czeladź,Czerwionka-Leszczyny,Częstochowa,Dąbrowa Górnicza,Gliwice,Imielin,Jastrzębie Zdrój,Jaworzno,Kalety,Katowice,Kłobuck,Knurów,Koniecpol,Kozy,Krzepice,Lędziny,Lubliniec,Łaziska Górne,Łazy,Miasteczko Śląskie,Mikołów,Mysłowice,Myszków,Ogrodzieniec,Orzesze,Piekary,Śląskie,Poręba,Pszczyna,Pszów,Pyskowice,Racibórz,Radlin,Radzionków,Ruda,Śląska,Rybnik,Rydułtowy,Siemianowice,Śląskie,Siewierz,Skoczów,Sławków,Sosnowiec,Szczekociny,Szczyrk,Świętochłowice,Tarnowskie Góry,Toszek,Tychy,Ustroń,Wisła,Wodzisław Śląski,Wojkowice,Woźniki,Zabrze,Zawiercie,Żarki,Żory,Żywiec,Sosnowiec

Kontakt

mail: ogrodnikustron@wp.pl

tel: +48 519 392 917

Ustroń,Brenna,Wisła,Skoczów,Górki,Cieszyn,Bielsko Biała,Istebna,

Działamy na terenie całego powiatu cieszyńskiego oraz Bielsko Białej.

ALLEGRO

OLX

Wiadomość nie została wysłana. Spróbuj ponownie!
Wiadomość została wysłana.