Kompleksowa pielęgnacja ogrodów

...działamy z pasją

Porady

benassi-fox

Kosiarka bijakowa.

Przedstawiamy nowość w naszej ofercie:

Wykaszanie/koszenie działek, nieużytków, działek inwestycyjnych, zapuszczonych, wysokiej trawy kosiarką bijakową.

Jaki efekt daje takie koszenie?      proszę zobaczyć:       www.youtube.com/watch?v=b8Gk1baqlUY

Garść info:

Kosiarka bijakowa jest typem kosiarki rotacyjnej, gdyż charakteryzuje się tym samym sposobem działania. W tego rodzaju kosiarce częścią tnącą są bijaki, które znajdują się na wale tnącym. Bijaków w kosiarce jest kilkanaście lub kilkadziesiąt, w zależności od wielkości kosiarki i charakteryzują się one kształtem podobnym do litery „L” bądź „T”. Zamontowane ostrza obracają się w płaszczyźnie pionowej. Maszyna pracuje na bardzo wysokich obrotach, które dochodzą do 3000 na minutę. Kosiarka bijakowa może być napędzana w sposób mechaniczny za pomocą wałka odbioru mocy WOM bądź hydraulicznie, gdy ma zamontowany silnik hydrauliczny. Ten system koszenia wykorzystywany jest w maszynie rolniczej zwanej bijakowym ścinaczem zielonek. Głównym zadaniem kosiarki bijakowej jest nie tylko ścinanie roślin, ale też ich rozdrabnianie i może ona sobie poradzić z krzakami, grubymi chwastami, ale też samosiejkami drzew – ma więc uniwersalne zastosowanie. Najczęściej wykorzystywana jest do koszenia nieużytków i przydrożnych poboczy dróg.

 

Pielęgnacja ogrodów Wisła,Pielęgnacja ogrodów Ustroń,Pielęgnacja ogrodów Brenna,Pielęgnacja ogrodów Skoczów,Pielęgnacja ogrodów Cieszyn,Usługi ogrodnicze Wisła,Usługi ogrodnicze Ustroń,Usługi ogrodnicze Brenna,Usługi ogrodnicze Skoczów,Usługi ogrodnicze Cieszyn,Utrzymanie zieleni Wisła,Utrzymanie zieleni Ustroń,Utrzymanie zieleni Brenna,Pielęgnacja zieleni Wisła,Pielęgnacja zieleni Ustroń,Pielęgnacja zieleni Brenna,Ogrody Wisła,Ogrody Ustroń,Ogrody Brenna,Ogrody Skoczów,Ogrody Cieszyn,Trawniki Wisła,Trawniki Ustroń,Trawniki Brenna,Trawniki Bielsko,wykaszanie nieużytków wysokiej trawy łąk zapuszczonych zaniedbanych kosiarką bijakową cały Śląsk,Wisła,Ustroń,Brenna,Skoczów,Górki,Bielko Biala,Cieszyn,Dębowiec,powiat Cieszyński,Jaworze,Ochaby,Istebna,Koniaków,

Będzin

Bielsko-Biała
Bieruń
Blachownia
Brenna
Bytom
Chorzów
Cieszyn
Czechowice-Dziedzice
Czeladź
Czerwionka-Leszczyny
Częstochowa
Dąbrowa Górnicza
Gliwice
Imielin
Jastrzębie-Zdrój
Jaworzno
Kalety
Katowice
Kłobuck
Knurów
Korbielów
Lędziny
Lubliniec
Łaziska Górne
Mikołów
Milówka
Mysłowice
Myszków
Orzesze
Piekary Śląskie
Poręba
Pszczyna
Pszów
Pyskowice
Racibórz
Radlin
Radzionków
Ruda Śląska
Rybnik
Rydułtowy
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Skoczów
Sosnowiec
Szczyrk
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Ustroń
Wisła
Wodzisław Śląski
Wojkowice
Zabrze
Zawiercie
Żory
Żywiec

Czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa, ze względu na swoje właściwości oraz trwałość, jest najczęściej wybieranym materiałem nawierzchniowym na ścieżki i podjazdy. Do czyszczenia wykonanych z niej nawierzchni potrzebny jest odpowiedni sprzęt oraz preparaty, które ułatwią nam pozbycie się niepożądanych zabrudzeń. Przydatne okażą się także narzędzia ułatwiające usuwanie zanieczyszczeń zalegających w przestrzeniach między elementami bruku.

Także tutaj sprawdza się stara medyczna prawda, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. O ile nie zakupiliśmy kostki impregnowanej fabrycznie, zaraz po wykonaniu nawierzchni warto zainwestować w jej zabezpieczenie specjalnymi preparatami.

Jeśli jednak tego nie zrobiliśmy, a po ustąpieniu śniegu i lodu okaże się, że kostka jest bardzo silnie i trwale zabrudzona, może być konieczne poważniejsze czyszczenie kostki brukowej. Jeśli nie wystarczy myjka ciśnieniowa, ani czyszczenie twardą szczotką, może być konieczne posiłkowanie się chemią.

usluga_czyszczenia_kercherem

Zagłębienia i szczeliny powstające między sąsiadującymi ze sobą kostkami bruku są dogodnym miejscem dla rozwoju mchów, glonów, traw i chwastów (gromadząca się tam wilgoć tworzy dla nich odpowiednie środowisko wzrostu). Powodują one, że nawierzchnia nie wygląda tak, jak byśmy tego oczekiwali. Jej czyszczenie należy zatem rozpocząć od usunięcia wszelkich porostów ze szczelin między kostkami. Wyrywanie naziemnej części traw czy chwastów da tylko tymczasowy efekt. Z tego względu rośliny porastające szczeliny między kostkinależy usunąć wraz z systemem korzeniowym. Zdarza się, że mimo niewielkich rozmiarów ich korzenie są mocno osadzone, dlatego niezbędne może okazać się odpowiednie narzędzie ułatwiające ich wydostanie.Do większych roślin przyda się narzędzie do usuwania chwastów (np. tzw. chwastownik), do mniejszych wystarczy szpachelka. Prace ułatwi nam także druciana szczotka przeznaczona do czyszczenia nawierzchni z kostki brukowej. Dzięki niej wymieciemy mech, trawę i chwasty wraz z zalegającymi w zagłębieniach zanieczyszczeniami. Aby rośliny nie zagnieżdżały się w spoinach na nowo, warto zastosować preparat w sprayu, który zapobiegnie ich porastaniu. Wystarczy spryskać nim szczeliny i pozostawić by wsiąknął. Następnie nawierzchnię należy spłukać obficie wodą.

Uporczywe plamy z nawierzchni wykonanej z kostki brukowej można usunąć dzięki zastosowaniu chemicznych środków czyszczących. Dostępne specjalistyczne preparaty stworzone specjalnie do mycia bruku są w stanie poradzić sobie nawet ze śladami po oleju samochodowym lub innych tłuszczach plam, które nie schodzą z kostki po zastosowaniu zwykłych detergentów. Warto znaleźć środek czyszczący, dodatkowo uwydatniający strukturę nawierzchni, preparat, który przywróci naturalny kolor kostki lub wręcz wydobędziejej głębszy odcień. Jeśli mamy problem z usunięciem mchów i glonów porastających powierzchnię podjazdu czy ścieżki, zastosujmy preparat czyszczący, który zawiera substancję je zwalczające. Po wyczyszczeniu kostki brukowej dobrze jest pokryć nawierzchnię specjalnym impregnatem tworzącym barierę przed przebarwieniami i trwałymi zabrudzeniami. Spowoduje on, że kostka będzie mniej nasiąkliwa, czyli w konsekwencji odporna na zabrudzenia, ale także pękanie pod wpływem mrozu. Najlepiej jest nabyć preparaty pielęgnacyjne w sprayu lub przeznaczone do rozprowadzenia za pomocą myjki ciśnieniowej. Powodzenia :)

tuja_szmaragd

Sadzenie tuji

Tuje nie mają wygórowanych wymagań ale najlepiej będą rosły w żyznej ziemi i na słonecznym stanowisku.Tuje  sprawiają, iż ogród stanowi dla nas barierę chroniącą od miejskiego zgiełku i chałasu-oraz wścibskiego oka sąsiada :)  

Dowiedz się więcej - m.in. jak przygotować miejsce dla tui, jakie wybrać podłoże i kiedy je sadzić. Przedstawiamy krótki poradnik sadzenia tui.

Kiedy sadzimy tuje? Najbezpieczniej wiosna jesień:

-marzec/kwiecień (maj jeżeli prognoza nie wskazuje na upalne tygodnie)

-wrzesień/listopad-osobiście wielokrotnie sadziłem w grudniu i tuje przyjęły się bez problemu :)

Jaką odmianę tuji wybrać? Polecamy 3 gatunki:

-tuje szmaragd

-tuje brabant

-tuje kolumnowe (columna)

Zacznijmy od najważniejszego -gdzie kupić tuje? Polecamy Polskich hodowców (Polskie szkółki roślin) Ponieważ mamy pewność że tuja uprawiana w Polskich warunkach nie padnie przy pierwszym większym mrozie co jest bardzo częstym przypadkiem przy tujach zakupionych w marketach. Tuje tam sprzedawane najczęściej sprowadzane z Holandii i nieprzystosowane do polskich warunków.

Gdy wybierzemy tuje należy przygotować miejsce w którym takowe będą sadzone.

Sprawdzamy czy w miejscu nasadzeń nie ma gliny,cegieł,szkła itd -jeżeli jest należy ją wybrać do głębokości około 70cm i zastąpić ziemią czarną(można pomieszać z ziemią do iglaków)

Jeżeli ziemia nadaje się do nasadzeń to mamy z górki :) Wykopujemy dołki (większe o kilka centymetrów od brył korzeniowych sadzonych roślin) wsypujemy kwaśny torf (około 1 łopaty na dołek -można więcej w zależności od wielkości roślin) wsadzamy tuje do dołka i.....

Jedni mówią zalać dołek aż bryła nasiąknie potem zakopać i ubić

Inni,ja również po prostu zasypuję bryłę korzeniową i na koniec dobrze ubijam.

Pozostaje jedynie podlewać tuje przez przynajmniej miesiąc -potem w mniejszej częstotliwości ale nadal, nie zapominając o upalnym lecie!

Co jeszcze mozna zrobić dla pewności żeby tuja się przyjęła? Zakupić ukorzeniacz i po rozmieszaniu z wodą przez kilka dni podlewać tak powstałą mieszanką.

Sadzenie tuji Wisła

Sadzenie tuji Ustroń

Sadzenie tuji Brenna

Sadzenie tuji Cieszyn

Sadzenie tuji Skoczów

Sadzenie tuji Bielsko Biała

Przycinanie tuji,przycinanie żywopłotów

Do częstych usług pielęgnacji ogrodu należy przycinanie tuji/żywopłotów. Kiedy należy przeprowadzać takąusługę? Tak jak z sadzeniem tuji można to robić wiosna jesień,jeżeli chodzi o przycinanie ligustra można ciąć cały sezon-ligustr lubi przycinanie więc można a nawet trzeba go pielęgnować co dwa miesiące.

W zależności od rośliny z jakiej mamy żywopłot przycinanie wykonujemy:

Tuje szmaragd-zalecane przycinanie jedynie góry. Nie ma potrzeby przycinanie boków ponieważ odmiana ta nie rozrasta się tak na boki. Zalecane przycinanie raz w roku.

Tuje brabant,kolumna-zalecane cięcie boków oraz góry. Są to gatunki szeroko rozrastające się. Należy je przycinać conajmniej raz w roku dla wzmocnienia i ładnego wyglądu.

Ja osobiście zalecam przycinanie jesienią ale można to również robić wczesną wiosną-chodzi o to, żeby wykonać zabieg przed letnimi upałami.

Ligustr tniemy często i dość mocno ponieważ ma silne odrosty. Cięcie latem mu nie szkodzi.

Proszę pamiętać o okresie lęgowym ptaków-gdy widzimy gniazdo z jajkami czy pisklakami wstrzymajmy się do jesieni.

Przycinanie tuji Ustroń

Przycinanie tuji Wisła

Przycinanie tuji Brenna

Przycinanie tuji Cieszyn

Przycinanie tuji Skoczów

Przycinanie tuji Bielsko Biała

ogrodnik-nozyce
img-1221

Koszenie trawy

Koszenie trawy? Ale po co?

Koszenie trawnika jest jednym z najważniejszych elementów jego pielęgnacji. Tylko często koszona trawa będzie tworzyć gęsty, zielony ogrodowy dywan. Regularne koszenie sprzyja wzrostowi i krzewieniu się trawy oraz ogranicza rozwój chwastów (są wrażliwe na niskie koszenie). Dowiedz się jak i kiedy kosić trawnik.

Jak często kosić trawnik?

Aby nasz trawnik wyglądał jak zielony dywan powinniśmy kosić go raz w tygodniu! Tylko tak częste koszenie trawy zapewni murawie idealny wygląd! Jeśli jednak nie zależy nam na idealnym wyglądzie naszego trawnika możemy go kosić rzadziej, jednak nie możemy dopuścić aby wysokość trawy przekraczała 8 cm, a już na pewno nie możemy dopuścić do tego aby trawa zakwitła (wykłosiła) – wtedy po ścięciu źdźbeł zostanie tylko rżysko.

Czy jest właściwy lub niewłaściwy czas na koszenie trawy?

W kontekście pory dnia nie ma dobrego i złego czasu na koszenie trawy. Jeśli na posesji istnieje odpowiednie oświetlenie, trawę można kosić równie dobrze nocą.

Jeśli jednak mówić o porze w kontekście warunków środowiskowych, tj. jak ciepło czy wysuszenie, wtedy dobrze jest zwiększyć wysokość koszenia i pozwolić trawie urosnąć nieco wyżej. Wysokość cięcia również powinna być większa, gdy murawa odradza się po chorobie, ataku owadów lub innych rodzajach uszkodzeń. W celu zapewnienia dobrego efektu koszenia, należy unikać koszenia, gdy trawnik jest mokry.

Jaka kosiarka:

W sklepach ogrodniczych dostępne są setki różnego typu kosiarek i podkaszarek. Do wyboru mamy kosiarki ręczne, kosiarki elektryczne, spalinowe a nawet nie wymagające udziału człowieka kosiarki automatyczne. Dobierając kosiarkę musimy ją optymalnie dostosować do terenu w jakim będziemy kosić, do wielkości trawnika oraz możliwości zasilania urządzenia.  Pamiętajmy, że z kosiarki będziemy korzystać przez kilka lat, warto wiec wybrać ją z głową. Innym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy zajmującej się koszeniem trawników.

Oferujemy między innymi:

 • koszenie trawy Wisła
 • koszenie trawników Wisła
 • koszenie trawników Ustroń
 • koszenie trawników Brenna
 • koszenie trawników Górki
 • koszenie trawników Jaworze
 • koszenie trawników Bielsko
 • koszenie trawy Ustroń
 • koszenie trawy Brenna
 • koszenie trawy Bielsko Biała
 • koszenie trawy Skoczów
 • koszenie trawy Cieszyn
 • koszenie trawy Górki
 • koszenie trawy Jaworze
 • Koszenie trawy Górki Wielkie,Małe
 • koszenie Górki
 • wykaszanie Górki
 • wykaszanie trawy Górki
 • Koszenie trawy Jastrzębie Zdrój
 • karczowanie działek Wisła
 • Karczowanie działek Ustroń
 • Karczowanie działek Brenna
 • Wykaszanie trawy Wisła
 • Wykaszanie trawy Ustroń
 • Wykaszanie trawy Brenna
 • Wykaszanie trawy Cieszyn
 • Wykaszanie trawy Skoczów
 • Wykaszanie trawy Górki
 • karczowanie nieużytków
 • wykaszanie nieużytków

Wertykulacja trawnika

Wertykulacja – zabieg pielęgnacyjny wykonywany na trawnikach ozdobnych i sportowych, polegający na pionowym cięciu darni. Płytkie pionowe cięcie trawnika ma na celu częściowe usunięcie próchnicy powierzchniowej, stworzenie lepszych warunków dla dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej, przygotowanie trawnika do piaskowania, stworzenie korzystniejszych warunków dla przeprowadzenia podsiewu oraz przerzedzenie zbyt gęstego podsiewu. Do wykonania głębokiego pionowego cięcia konieczne są wertykulatory o mocniejszej konstrukcji, ponieważ ich zadaniem jest dotarcie do głębszych warstw darni. Stosując głęboką wertykulację osiąga się dodatkowo zwiększenie elastyczności trawnika oraz zwiększenie przepuszczalności gleby zagęszczonej w dolnych warstwach. Ponadto penetracja noży do głębokości 5 – 7 cm spełnia podobną rolę jak areacja.

Wertykulację przeprowadza się przede wszystkim wczesną wiosną ( marzec/kwiecień), po pierwszym koszeniu oraz jesienią (sierpień/wrzesień) na w miarę suchym podłożu. Zabieg przeprowadza się na trawniku co najmniej 2-letnim, wcześniej przeprowadzony mógłby uszkodzić młode pędy traw.

Przed wykonaniem wertykulacji należy oczyścić trawnik z gałęzi, kamieni i innych rzeczy które mogą uszkodzić wertykulator oraz skosić trawnik na wysokość ok. 2,5 – 3 cm. Najlepszy efekt otrzymamy wykonując wertykulację wzdłuż i wszerz (tzw. szachownica). Po wertykulacji trawnik należy dokładnie oczyścić i zgrabić wszystkie pozostałości obumarłych, zwertykulowanych części roślin (sucha trawa, mech itp.), dosiać trawę w miejscach ubytków oraz rozsypać równomiernie nawóz na całej powierzchni trawnika. W celu rozluźnienia gleby i nadania jej odpowiedniej przepustowości, powierzchnię trawnika można posypać mieszaniną torfu z piaskiem, która będzie stanowiła również ochronę korzeni i świeżo wysianych nasion trawy. Po zabiegu należy pamiętać o regularnym nawadnianiu podłoża.

Oferujemy między innymi:

 • wertykulacja trawy/trawnika Wisła
 • wertykulacja trawy/trawnika Ustroń
 • wertykulacja trawy/trawnika Brenna
 • wertykulacja trawy/trawnika Cieszyn
 • wertykulacja trawy/trawnika Skoczów
 • wertykulacja trawy/trawnika Bielsko Biała
wertykulacja-ustronwertykulacja-wislawertykulacja-brenna
p002-1-02

Zakladanie trawników

Zakładanie trawnika to czasochłonny zabieg,wymagający wiedzy,czasu i niemało pracy. Założenie trawnika najlepiej przeprowadzić wczesną wiosną lub jesienią -upalne letnie dni to raczej mało odpowiedni czas ze względu na brak wystarczających opadów czy wysoka temperatura uniemożliwiająca wykiełkowanie nasion.

Kiedy więc?

Najlepiej na przełomie marca/kwietnia lub września/października. Przygotowanie podłoża należy zacząć od pozbycia się chwastów,samosiejek i pozostałej roślinności,która przeszkadzała by w dalszych zabiegach. Dobrym rozwiązaniem jest spryskanie środkami chemicznymi (np. Roundup)

Po "wyczyszczeniu" podłoża można zacząć przygotowanie do wysiewu, który można przeprowadzić 2 metodami:

 1. Przywiezienie i wysypanie świeżej ziemi i na niej po uprzednim wyrównaniu wysiać nasiona trawy
 2. Spulchnić ziemię glebogryzarką, wygrabić i posiać nasiona

Po wysianiu i przegrabieniu należy przejechać teren kilkukrotnie walcem ogrodowym dla ubicia nasion i wyrównania ternu. Można posypać nawozem który da nasionom kopa po wykiełkowaniu.

Co dalej?

Podlewać,podlewać,podlewać. Conajmniej raz dziennie (można rano i wieczorem). Kiedy przeprowadzamy pierwsze koszenie? Wielu ma swoje zdanie. Ja pierwsze koszenie przeprowadzam kiedy trawa ma około 10cm i skracam ją o 3cm. Po kolejnym wzroście do 10cm można skosić o 5cm. Następnie można już kosić do 3cm -jest to optymalna wysokość systematycznego koszenia.
Po wykiełkowaniu nasion prosze się nie zrażać na widok łysych placków-trawa rośnie jak jej się podoba a nie jak byśmy chcieli. W pustych miejscach najprawdopodobniej po prostu trawa jeszcze nie zdążyła wykiełkować :)

Oferujemy między innymi:

 • Zakładanie trawników Wisła
 • Zakladnie trawników Ustroń
 • Zakładanie trawników Brenna
 • Zakładanie trawnika Skoczów
 • Zakladanie trawnika Cieszyn

Wycinka drzew

Wycinanie drzew/wycinka drzew. Ważne informacje o które pytają nas klienci:

Uzyskaj zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów na własnej działce

Chcesz usunąć drzewa i krzewy, które rosną na twojej działce? Pamiętaj, że musisz dostać zezwolenie. Bez niego nie możesz wycinać drzew i krzewów. Sprawdź, jak dostać zezwolenie.

Informacja o usłudze

Czy potrzebujesz zezwolenia?

Nie potrzebujesz zezwolenia — jeśli chcesz wyciąć:

 • drzewa i krzewy owocowe. Jeśli jednak rosną one na terenie nieruchomości, która została wpisana do rejestru zabytków lub na terenach zieleni, na przykład bulwarach lub dworkach udostępnionych do zwiedzania — musisz mieć zezwolenie,
 • krzewy w ogrodach przydomowych. Jeśli jednak rosną one w pasie drogi publicznej, na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków lub na terenach zieleni — musisz mieć zezwolenie,
 • drzewa, których obwód pnia na wysokości 5 cm nad ziemią jest mniejszy albo równy:
  • 35 cm jeśli jest to topola, wierzba, kasztanowiec zwyczajny, klon jesionolistny, klon srebrzysty, robinia akacjowa albo platan klonolistny,
  • 25 cm jeśli chcesz wyciąć inny gatunek drzewa,
 • krzewy, które mają mniej niż 10 lat,
 • drzewa i krzewy złamane lub wywrócone w wyniku działania czynników naturalnych (na przykład podczas wichury lub odłamane przez bobra), wypadku lub katastrofy. Nie musisz składać wniosku o zezwolenie — wystarczy, że zadzwonisz albo wyślesz do urzędu gminy informację o tym, że zamierzasz usunąć drzewo albo krzew. Zanim je wytniesz — urzędnik przyjedzie do ciebie i oceni, czy możesz to zrobić,
 • drzewa i krzewy na plantacji drzew i krzewów,
 • bożodrzew gruczołkowaty (Ailanthus altissima).

Potrzebujesz zezwolenia we wszystkich pozostałych sytuacjach. 

Jeśli masz wątpliwości, czy potrzebujesz zezwolenia na wycięcie krzewu lub drzewa — złóż wniosek. Urzędnik przyjedzie i oceni, czy musisz je mieć .

Oferujemy między innymi:

 • wycinka drzew Wisła, wycinka drzew Wisła
 • wycinanie drzew Ustroń, wycinka drzew Ustroń
 • wycinka drzew Brenna, wycinanie drzew Brenna
 • wycinanie drzew Cieszyn, wycinka drzew
 • wycinanie drzewa Skoczów, wycinka drzew Skoczów
 • wycinka drzew Bielsko-Biała, wycinanie drzew Bielko-Biała
 • wycinka drzew Jastrzębie, wycinanie drzew Jastrzębie
p002-1-00
skuteczny-odstraszacz-kretow

Odstraszacz kretów Kretus

Stacjonarny "odstraszacz kretów Kretus". Ogłaszamy Zakaz kopania kretom!

Oj, kret nie jest zachwycony naszym urządzeniem.

O NAS

Jesteśmy firmą działającą na polskim rynku od 8 lat Urządzenie  jest naszym oryginalnym opracowaniem.

Kontakt:

tel. 519392917, ogrodnikustron@wp.pl

Wysyłka:

Po zaksięgowaniu zaplaty Towar wysyłamy w ciągu 24h

------------------

Jeżeli masz dość kopców na Twoim wypieszczonym trawniku! Jeżeli próbowałeś bezskutecznie różnych metod pozbyciaq się kretów - koniec Twoich zmartwień jest bliski!

Jak pozbyć się kretów?

Oto tradycyjne metody pozbycia się kretów i przyczyny dla których musiałeś szukać nowych sposobów:

 • sierść psa (pies jest jego naturalnym wrogiem)– działa na krótko – kret jest inteligentny i szybko orientuje się, że to nie pies, tylko podpucha
 • karbid, nafta, spaliny i inne środki zapachowe – ponieważ sieć korytarzy ma długość kilkuset metrów, kret po prostu oddala się w odleglejsze zakątki i kiedy smród wsiąknie w ziemię, wraca i dorabia parę kopców wentylacyjnych.
 • zalewanie wodą – kret znakomicie pływa, a powódź w korytarzach najczęściej przeczekuje w kopcu nad powierzchnią ziemi. Swoje gniazdo, najczęściej zabezpiecza przed powodzią studnią chłonną.
 • opryski trawnika substancją chemiczną – narażają otoczenie na zatrucie, konieczność kwarantanny na owoce z ogródków sąsiadujących z trawnikiem. Ponadto trzeba je powtarzać co jakiś czas, ponieważ substancje te się rozkładają po ok. 14 dniach.
 • pułapki zwykłe i pirotechniczne – dzięki czułemu węchowi kret potrafi wyczuć obce zapachy i zazwyczaj je omija. Co prawda udaje się przy ich pomocy złapać lub ogłuszyć co jakiś czas pojedyncze osobniki, ale do opuszczonej gotowej sieci korytarzy prawie natychmiast wprowadza się następny kret lub nornica.
 • wiatraczki, butelki na kijach itp. - dźwięki i drgania z tych „urządzeń” działają odstraszająco ale tylko wtedy gdy wieje wiatr.
 • urządzenia solarne i tanie bateryjne - dźwięki i drgania działają 24 h/dobę ale kłopot w tym, że ponieważ ich dźwięki są bardzo krótkie i powtarzalne do znudzenia - krety przyzwyczajają się do nich i ryją w najlepsze nawet w pobliżu "odstraszaczy".

Dlatego nasze odstraszacze - "Kretus" - wydają dźwięki o losowych częstotliwościach i w losowych odstępach czasu. Ponieważ krety polują głównie wykorzystując swój bardzo czuły słuch, dźwięki wydawane przez odstraszacz utrudniają im lokalizację dżdżownic i poczwarek będących jego pożywieniem.

Dźwięki pogrupowane są w 5 różnych programów odstraszania, zmienianych losowo. Dzięki temu, kret nie jest w stanie się przyzwyczaić do wydawanych przez niego dźwięków, a ponieważ utrudniają mu one polowanie - przenosi się w inne miejsce.

Oferowany jedyny skuteczny odstraszacz kretów Maxkret jest stacjonarną wersją swojego "starszego brata" - urządzenia bateryjnego (nasz pierwszy odstraszacz)

W odróżnieniu od niego, Maxkret zasilany jest napięciem z zasilacza sieciowego 12V lub z transformatora bezpieczeństwa. Pozwala to zaoszczędzić na kupnie i zmianach baterii. Nie trzeba go też celu wymiany baterii wykopywać. Ale to nie koniec zalet.

Dodatkowym atutem tego urządzenia jest profesjonalny głośnik,50  Watowy głośnik i oczywiście wielokrotnie  większa moc. (1głośnik do 3000m2, 2głośniki do 5000m2)

Jest jednym z najmocniejszych odstraszaczy dostępnych na rynku.

Głośniki te, oprócz dużej mocy mają szerokie pasmo przenoszenia  co sprawia, że nie tłumią one dźwięków niskich.

Ale to ciągle nie wszystkie zalety Kretus-a !
Dzięki doskonałej hermetyczności oraz braku konieczności wymiany baterii i zmian trybów pracy- można go zainstalować na stałe pod ziemią i pod ziemią poprowadzić do niego zasilanie. Oznacza to brak kabli i przedłużaczy leżących na trawniku! Czyli , nic nie stoi na przeszkodzie by normalnie korzystać z trawnika lub ogródka. Możemy bez obaw kosić trawę, przeprowadzać wertykulację, kopać w ogródku, uprawiać nasze ulubione sporty, bez obawy potknięcia się o leżący przedłużacz.

Czy to wszystkie zalety?
Oczywiście nie. Większa moc urządzenia - to mniejsza ilość odstraszaczy niezbędna do przepłoszenia kretów z Twojego trawnika lub ogródka. Jeden odstraszacz , w sprzyjających warunkach glebowych (grunt dobrze przewodzący drgania,jeden poziom gruntu) -

Maxkret z 1 głośnikiem może chronić teren o powierzchni do 3000m^2 (koło o średnicy 31m).

Maxkret z 2 głośnikami może chronić teren o powierzchni do 5000m2    (koło średnicy 40m).

Czyżby urządzenie to nie posiadało wad?
Niestety ma jedną podstawową, która jest też zaletą - wymaga dostępu do sieci 230V.
Tam gdzie brak jest sieci, np. na działce rekreacyjnej - polecamy bateryjne urządzenia Maxkret (wymagające wymiany baterii)

Oto co potraf procesor naszego Kretus-a:

Potrafi generować pięć różnych zestawów dźwięków (dalej zwanych programami )

 • tony losowe z zakresu 200 Hz do 20 kHz
 • tony narastające od 200 Hz do 20 kHz
 • tony opadające od 20 kHz do 200 Hz
 • ultradźwięki opadające w zakresie 20 kHz – 10 kHz
 • dolne dźwięki opadające w zakresie 600 Hz – 100 Hz

programy są zmieniane po około 1 godzinie pracy, wybór programu odbywa się losowo, posiada oszczędny tryb pracy w trybie oszczędnym, programy są emitowane z losowej długości odstępem od 1 sekundy do 45 sekund jest wodoszczelny – zakopujemy go ziemi w całości – przez co jest prawie niesłyszalny na powierzchni

Jak widać z powyższych właściwości - ciężko jest się przyzwyczaić do tego urządzenia - losowo są generowane programy dżwiękowe i losowe są czasy odstępów między nimi.

Sercem urządzenia jest układ mikroprocesorowy, źródłem dźwięku głośnik 50W (Możliwość zamontowania 2 głośników przy złej przewodności gleby) (w urządzeniach konkurencyjnych źródłem dźwięku jest najczęściej prosty brzęczyk piezoelektryczny, monotonnie odzywający się przez kilka sekund na minutę)

Urządzenie nasze jest humanitarne - nie zabija kretów i gryzoni a jedynie je przepłasza. nie jest uciążliwe dla domowników i domowych zwierząt nie zakłóca innych urządzeń elektronicznychjest ekologiczne - nie zawiera substancji szkodliwych dla środowiska

Uruchomienie i instalacja

Uruchomienie odstraszacza polega na dołączeniu przewodu zasilającego i podłączeniu zasilacza (zarówno zasilacz jak i przewód  dołączone są do kompletu). Przewód służy jedynie do przetestowania odstraszacza. Dla własnej wygody należy ten przewód samodzielnie wydłużyć lub dokupić w naszej firmie gotowy. Docelowy przewód powinien mieć długość równą odległości instalacji odstraszacza do gniazda sieciowego.

Następnie odstraszacz zakopujemy w całości na głębokości około 40 cm, najlepiej przy kopcu najdalej wysuniętym w głąb trawnika lub jeśli mamy mały trawnik - na jego środku. Ziemię wokół urządzenia ubijamy by lepiej przewodziła drgania. Przewód i złącze, również zakopujemy np. wzdłuż krawężnika - najlepiej dość głęboko , żeby ograniczyć odziaływanie na niego temperatury i by w przyszłości nie uszkodzić go np. szpadlem lub glebogryzarką.

Teraz urządzenie będzie dokuczać i przeszkadzać kretowi 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu – ograniczając mu znacznie możliwość żerowania i odpoczynku.

Odstraszacz przeszedł wiele testów, kret to wyjątkowo sprytne i uciążliwe osobniki. Mimo stosowania różnych metod pozbycia się ich ( karbid, nafta, naftalina, sierść psa, pułapki, opryski, tanie odstraszacze elektroniczne) krety po dwóch dniach wracały, odnawiały stare kopce i budowały nowe.

Po zainstalowaniu naszych odstraszaczy, kopce przestały się pojawiać i nareszcie jest spokój.

Będziemy Państwu wdzięczni za opinie z pracy odstraszacza na Waszym trawniku lub ogródku.

UWAGA 1: Krety nie zimują! Polują 3 razy dziennie – po 4 godziny, przez cały rok! Dlatego nie zalecamy wyłączania urządzenia na zimę. Największy „atak” kretów występuje wiosną – jest to okres rozmnażania się tych szkodników, dojrzewania młodych i zdobywania przez nie nowych terytoriów.

UWAGA 2: Odstraszacz był testowany na trawniku z kretami.Na nornice działają słabiej. Generalnie wg literatury, na krety bardziej działają dźwięki niskie, natomiast na gryzonie – ultradźwięki. Sprzedawane urządzenie generuje dźwięki z obu tych zakresów.

Dane techniczne:

 • Źródło dźwięku i wibracji
 • głośnik 50W
 • Sterowanie
 • Sterownik mikroprocesorowy
 • Ilość rodzajów pracy

tryb: O – oszczędny

5 programów odstraszania:

 • Długość przerw w dźwiękach co 40 sek losowo w trybie "O"
 • Częstość zmiany programów Co 1 godzinę (w przybliżeniu)

Wybór programu: Automatycznie - losowo

Wodoszczelność: TAK

Zasilanie: Zasilacz 12 - 24 V lub transformator bezpieczeństwa

Temperatura pracy: -10 / +40 °C

Temperatura przechowywania: -10 / +40 °C

Skuteczny odstraszacz kretów
Odstraszacz kretów
Odstraszacze kretów
Sposób na kreta
Sposób na krety
Zwalczanie kretów Ustroń
Zwalczanie kretów Wisła
Zwalczanie kretów Brenna
Zwalczanie kretów Bielsko Biała
Zwalczanie kretów powiat Cieszyński
Zwalczanie kretów Śląsk
Deratyzacja kretó Śląsk
Deratyzacja kretów Wisła
Deratyzacja kretów Ustroń
Deratyzacja kretów Brenna
Deratyzacja kretów Bielsko Biała
Deratyzacja kretów powiat Cieszński
Usuwanie kretów Śląsk
Usuwanie kretów Wisła
Usuwanie kretów Ustroń
Usuwanie kretów Brenna
Usuwanie kretów Bielsko Biała
Usuwanie kretów powiat Cieszyński
Tępienie kretów Śląsk
Tępienie kretów Cieszyński
Tępienie kretów Wisła
Tępienie kretów Ustroń
Tępienie kretów Brenna
Pozbywanie się kretów
Sposób na krety
Sposób na kreta
Skuteczny sposób na krety
Skuteczny sposób na krata
Odstraszacz kretów stacjonarny
Odstraszacz kretów ultradzwiękowy
Jak pozbyć się kreta
Co polecacie na kreta
Co polecacie na krety
Odstraszacz kretów Maxkret
Odstraszacz kretów Kretus
Kretus
Maxkret
śląskie: Będzin,Bielsko-Biała,Bieruń,Lędziny,Blachownia,Bytom,Chorzów,Cieszyn,Czechowice-Dziedzice,Czeladź,Czerwionka-Leszczyny,Częstochowa,Dąbrowa Górnicza,Gliwice,Imielin,Jastrzębie-Zdrój,Jaworzno,Kalety,Katowice,Kłobuck,Knurów,Koniecpol,Kozy,Krzepice,Lędziny,Lubliniec,Łaziska Górne,Łazy,Miasteczko Śląskie,Mikołów,Mysłowice,Myszków,Ogrodzieniec,Orzesze,Piekary Śląskie,Poręba,Pszczyna,Pszów,Pyskowice,Racibórz,Radlin,Radzionków,Ruda Śląska,Rybnik,Rydułtowy ,Siemianowice Śląskie,Siewierz,Skoczów,Sławków,Sosnowiec,Szczekociny,Szczyrk,Świętochłowice,Tarnowskie Góry,Toszek,Tychy,Ustroń,Wisła,Wodzisław Śląski,Wojkowice,Woźniki,Zabrze,Zawiercie,Żarki,Żory,Żywiec

Kret w ogrodzie - jak szkodzi?

Chociaż kret może się wydawać uroczym zwierzątkiem i pełni wiele pożytecznych funkcji, u właścicieli ogrodów bardzo często wywołuje negatywne emocje. Od chwili pojawienia się kreta w ogrodzie zaczyna się walka z użyciem różnych metod.  Które są najskuteczniejsze?

Kret dobrze czuje się w glebach wilgotnych i próchnicznych, unika miejsc suchych i kamienistych oraz terenów o wysokim poziomie wód gruntowych. Dlatego bardzo chętnie zamieszkuje pod starannie pielęgnowanym trawnikiem, grządkami kwiatowymi i warzywnikiem.

Drążąc podziemne korytarze w poszukiwaniu pożywienia, kret:

 • niszczy korzenie roślin;
 • tworzy kopczyki ziemi – kretowiska, które psują wypielęgnowane powierzchnie trawników i utrudniają ich koszenie;
 • powoduje gnicie roślin zasypanych przez kopce;
 • zjada dżdżownice (stanowią 90% jego pożywienia), zatem pośrednio przyczynia się do pogarszania warunków glebowych;
 • zjada żaby, które są pożyteczne.

Krety są też pożyteczne

Dlaczego? Krety zjadają ślimaki, pędraki, drutowce oraz larwy i poczwarki wielu innych gatunków owadów. Zjadają też drobne gryzonie, które często czynią szkody w ogrodach.

Krety zwalczanie

Aby zniechęcić krety do zasiedlania naszego ogrodu, można wykorzystać ich wrażliwość na zapachy, dźwięki i drgania. Jest na to kilka sposobów.

 • Instalowanie w ogrodzie przedmiotów lub konstrukcji drgających i wydających wysokie, wibrujące dźwięki. Można do korytarzy wkopać puste butelki z szyjkami skierowanymi do góry i wystającymi 5-10 cm nad poziom gleby (gwiżdżą w czasie wiatru), można ustawić wiatraczki, a obok sprężyste deseczki tak, aby skrzydła poruszając się na wietrze, uderzały o deseczkę. Jeszcze innym sposobem jest rozpięcie naprężonych drutów między palikami wbitymi w ziemię, czy wbicie w kretowiska drewnianych kołków, w które co jakiś czas należy stukać.
 • Założenie elektroakustycznego odstraszacza gryzoni i kretów Anty Mysior, zasilanego bateriami, który wysyła sygnały ciągłe o wysokiej częstotliwości. Odstraszacz umieszcza się w krecim korytarzu. Można też stosować go profilaktycznie – zakopując urządzenia co 8-10 m. Ponieważ krety żerują przez cały rok, odstraszacze trzeba stosować również jesienią i zimą.
 • Umieszczenie w krecich korytarzach preparatów i substancji silnie i ostro pachnących: gotowych preparatów zapachowych, jak: Kretol 5 G, Kretol 45 EC, Krecik lub kawałków karbidu albo szmat nasączonych ropą, naftą, fenolem czy terpentyną.
 • Sadzenie intensywnie pachnących roślin: aksamitek, bazylii i wilczomleczy wokół terenu, który chcemy ochronić.
 • Jedyne 100% skuteczne -gazowanie kretów.

Jeżeli krety uporczywie niszczą ogród i nie dają się wypłoszyć, można je wyłapywać i przenosić tam, gdzie nie wyrządzają szkód. W tym celu można zastawiać pułapki ze słoików wkopanych poziomo w ziemię (tak aby dolna krawędź otworu znajdowała się na poziomie dna korytarza) lub pułapki – rurki z klapkami otwierającymi się do wewnątrz. Można też, ale to wymaga czasu i cierpliwości, wydobywać krety z ziemi łopatą w momencie, gdy usypują kopczyki.

My oferujemy 100% skuteczny sposób na krety-gazowanie kretów. Więcej szczegułów w zakladce "zwalczanie kretów"

Walka z kretami,Sposób na kreta,Zwalczanie kretów,Skuteczny odstraszacz kretów,Kretus,Usuwanie kretów,Pozbywanie się kretów,Pewny sposób na krety,Deratyzacja kretów,Srodek na kreta,Rada na kreta,Rozwiązanie na kreta,Ogrodnik,Problem z kretem,Jak się pozbyć kreta,Środek na kreta w ogrodzie,karbit,domowe sposoby na kreta,kretowiny,kretowiska,zmora ogrodnika kret,gazowanie kretów,likwidacja kretów,ratunku kret,kret pomóżcie,kret pomocy,kret atakuje,skuteczne zwalczanie kretów,ddd,ddd kretów,ddd nornic,
Ogród,ogrody,ogrodnik,zakładanie ogrodów,urządzanie ogrodów,opieka nad ogrodem,prace w ogrodzie,pielęgnacja ogrodu,usługi ogrodnicze,pielęgnacja zieleni,tuje,tuje szmaragd,wysokie tuje,tuje tanio,tuje najtaniej,zakładanie trawników,wycinka drzew,koszenie nieużytków,wykaszanie nieużytków,twój ogród,firma twój ogród,Wisła,Ustroń,Brenna,Skoczów,Cieszyn,Dębowiec,Ochaby,Jastrzębie,Jastrzębie Zdrój,Bielsko,Bielsko Biala,Cisownica,Górki,Górki Wielkie,Górki Małe,ogrodnictwo,skuteczny odstraszacz kretów,kretus,usuwanie kretów,sposób na kreta,likwidacja kretów,zwalczanie kretów,problem z kretem,powiat cieszyński,
Walka z nornicami,sposób na nornice,zwalczanie nornic,deratyzacja nornic,pozbywanie się nornic,kłopot z nornicami,środek na nornice,rozwiązanie na nornice,problem z nornicą,likwidacja nornic,rada na nornice,nornica w ogrodzie,jak zwalczyć nornice,jak zwalczyć kreta,naturalne metody na nornice
śląskie
Będzin,Bielsko-Biała,Bieruń Lędziny,Blachownia,Bytom,Chorzów,Cieszyn,Czechowice-Dziedzice,Czeladź,Czerwionka-Leszczyny,Częstochowa,Dąbrowa Górnicza,Gliwice,Imielin,Jastrzębie Zdrój,Jaworzno,Kalety,Katowice,Kłobuck,Knurów,Koniecpol,Kozy,Krzepice,Lędziny,Lubliniec,Łaziska Górne,Łazy,Miasteczko Śląskie,Mikołów,Mysłowice,Myszków,Ogrodzieniec,Orzesze,Piekary,Śląskie,Poręba,Pszczyna,Pszów,Pyskowice,Racibórz,Radlin,Radzionków,Ruda,Śląska,Rybnik,Rydułtowy,Siemianowice,Śląskie,Siewierz,Skoczów,Sławków,Sosnowiec,Szczekociny,Szczyrk,Świętochłowice,Tarnowskie Góry,Toszek,Tychy,Ustroń,Wisła,Wodzisław Śląski,Wojkowice,Woźniki,Zabrze,Zawiercie,Żarki,Żory,Żywiec,Sosnowiec Będzin

Bielsko-Biała
Bieruń
Blachownia
Brenna
Bytom
Chorzów
Cieszyn
Czechowice-Dziedzice
Czeladź
Czerwionka-Leszczyny
Częstochowa
Dąbrowa Górnicza
Gliwice
Imielin
Jastrzębie-Zdrój
Jaworzno
Kalety
Katowice
Kłobuck
Knurów
Korbielów
Lędziny
Lubliniec
Łaziska Górne
Mikołów
Milówka
Mysłowice
Myszków
Orzesze
Piekary Śląskie
Poręba
Pszczyna
Pszów
Pyskowice
Racibórz
Radlin
Radzionków
Ruda Śląska
Rybnik
Rydułtowy
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Skoczów
Sosnowiec
Szczyrk
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Ustroń
Wisła
Wodzisław Śląski
Wojkowice
Zabrze
Zawiercie
Żory
Żywiec

kret1
slider1

Pielęgnacja ogrodów/usługi ogrodnicze

Profesjonalna pielęgnacja ogrodów przez cały rok to przepis na piękny ogród.

Marzysz o porannej kawie na tarasie wśród pięknie rosnących i kwitnących roślin?

Chciałbyś chodzić na boso po miękkiej trawie i cieszyć się jej zielenią?

Jest to jak najbardziej realne, należy jednak pamiętać, że założenie nawet najpiękniejszego ogrodu, nie da efektu w kolejnych latach bez profesjonalnej opieki i troski.

Gdy nasz ogród jest już urządzony i cieszy oczy pięknymi kolorami, nie powinniśmy zapominać o jego wymaganiach.

Często nie troszczymy się o niego zbytnio, myśląc że rośliny jakoś same sobie poradzą, a porady szukamy dopiero wtedy, gdy na roślinach występują już poważne zmiany i często jest już za późno na ratunek.

By oszczędzić sobie takich przykrych doświadczeń należy albo wgłębić się w temat ogrodnictwa, czytać różne artykuły, fachowe książki i branżowe pisma lub zatrudnić profesjonalnego ogrodnika.

Pielęgnacja ogrodów Wisła,Pielęgnacja ogrodów Ustroń,Pielęgnacja ogrodów Brenna,Pielęgnacja ogrodów Skoczów,Pielęgnacja ogrodów Cieszyn,Usługi ogrodnicze Wisła,Usługi ogrodnicze Ustroń,Usługi ogrodnicze Brenna,Usługi ogrodnicze Skoczów,Usługi ogrodnicze Cieszyn,Utrzymanie zieleni Wisła,Utrzymanie zieleni Ustroń,Utrzymanie zieleni Brenna,Pielęgnacja zieleni Wisła,Pielęgnacja zieleni Ustroń,Pielęgnacja zieleni Brenna,Ogrody Wisła,Ogrody Ustroń,Ogrody Brenna,Ogrody Skoczów,Ogrody Cieszyn,Trawniki Wisła,Trawniki Ustroń,Trawniki Brenna,Trawniki Bielsko,
slider1

Pielęgnacja ogrodów/usługi ogrodnicze

Profesjonalna pielęgnacja ogrodów przez cały rok to przepis na piękny ogród.

Marzysz o porannej kawie na tarasie wśród pięknie rosnących i kwitnących roślin?

Chciałbyś chodzić na boso po miękkiej trawie i cieszyć się jej zielenią?

Jest to jak najbardziej realne, należy jednak pamiętać, że założenie nawet najpiękniejszego ogrodu, nie da efektu w kolejnych latach bez profesjonalnej opieki i troski.

Gdy nasz ogród jest już urządzony i cieszy oczy pięknymi kolorami, nie powinniśmy zapominać o jego wymaganiach.

Często nie troszczymy się o niego zbytnio, myśląc że rośliny jakoś same sobie poradzą, a porady szukamy dopiero wtedy, gdy na roślinach występują już poważne zmiany i często jest już za późno na ratunek.

By oszczędzić sobie takich przykrych doświadczeń należy albo wgłębić się w temat ogrodnictwa, czytać różne artykuły, fachowe książki i branżowe pisma lub zatrudnić profesjonalnego ogrodnika.

Pielęgnacja ogrodów Wisła,Pielęgnacja ogrodów Ustroń,Pielęgnacja ogrodów Brenna,Pielęgnacja ogrodów Skoczów,Pielęgnacja ogrodów Cieszyn,Usługi ogrodnicze Wisła,Usługi ogrodnicze Ustroń,Usługi ogrodnicze Brenna,Usługi ogrodnicze Skoczów,Usługi ogrodnicze Cieszyn,Utrzymanie zieleni Wisła,Utrzymanie zieleni Ustroń,Utrzymanie zieleni Brenna,Pielęgnacja zieleni Wisła,Pielęgnacja zieleni Ustroń,Pielęgnacja zieleni Brenna,Ogrody Wisła,Ogrody Ustroń,Ogrody Brenna,Ogrody Skoczów,Ogrody Cieszyn,Trawniki Wisła,Trawniki Ustroń,Trawniki Brenna,Trawniki Bielsko,

Wycinka drzew i krzewów

Oferujemy usługę wycinki drzew oraz większych krzewów. Usługa ta powinna być wykonywana przez specjalistów z odpowiednim doświadczeniem oraz sprawdzonym sprzętem. W wielu przypadkach w ogóle nie powinny się tym zajmować osoby, które nie posiadają odpowiedniego przeszkolenia, ponieważ jest to niebezpieczne oraz wymaga niemałych umiejętności.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz się pozbyć drzewa, które stwarza zagrożenie, bądź zatroszczyć się o drzewostan odpowiednio go przycinając. Nasza firma wie, jak działać na tym obszarze zgodnie z wymogami prawnymi. Dysponujemy ludźmi oraz sprzętem niezbędnym do wykonania prac związanych z wycięciem bądź przycięciem drzew. Wiedza i doświadczenie sprawia, że nasi pracownicy, potrafią wykonać takie usługi sprawnie i bezpiecznie.

Do prac związanych z wycinką dobieramy odpowiedni, wysokiej jakości sprzęt, dzięki czemu nasza praca odbywa się szybko i sprawnie. Dzięki temu usunięcie nawet dużego drzewa czy rozległych zakrzewień nie stanowi dla nas żadnego problemu. Radzimy sobie także z drzewami znajdującymi się w trudno dostępnych miejscach, których wycięcie może stworzyć zagrożenie dla niewyspecjalizowanych w tego typu zadaniach osób. Są to często sytuacje związane z wycinką drzew, które rosną w pobliżu zabudowań, linii wysokiego napięcia czy dróg.

Bierzemy pełną odpowiedzialność za przyjęte i wykonywane przez nas zlecenia. Gwarantujemy, że nasze umiejętności, wiedza i doświadczenie sprawiają, że organizowane przez nas wycinki przebiegną w pełni bezpiecznie, nie stwarzając zagrożenia uszkodzenia mienia oraz wypadków. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.

Wycinka drzew na terenie ogrodu czy posesji

Posesje i ogrody to często konieczność wycięcia drzew. Choć może wydawać się to całkiem ciekawym zajęciem, to potrzeba do tego nie tylko odpowiednich umiejętności, bo przede wszystkim także profesjonalnego sprzętu. Każdy ogród zadbany pod tym kątem zawsze zyskuje pod względem estetycznym. Stare drzewa często są również zagrożeniem, zanim więc zaplanujesz drobną wycinkę na swojej posesji, pomyśl, czy to czasem nie jest zadanie dla profesjonalnej firmy.

W Twoim ogrodzie na pewno znajduje się wiele drzew i większych krzewów. Z pewnością dobrze o tym wiesz, że one także wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Ich przycinanie powinno odbywać się regularnie. Czasem jest również niezbędna wycinka. Choć ogród ze starymi drzewami wygląda tajemniczo i klimatycznie, to czasem musisz je wyciąć, aby zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju i wzrostu pozostałym roślinom i drzewom. To główny powód, dla którego musisz zrezygnować ze swoich pobudek sentymentalnych.

Wiele lat działania sprawiło, że udało się nam uzyskać duże grono zadowolonych klientów, którzy stale kontynuują z nami współpracę. Powierzając nam zlecenie, masz pewność, że trafia ono w ręce profesjonalistów.

Plan naszych działań organizujemy tak, aby jak najlepiej dostosować się do wymagań i preferencji klientów.

Przed rozpoczęciem wycinki drzew ważne jest określenie poziomu ryzyka oraz stopnia trudności. Pozwala nam to doskonale przygotować się do wykonania zadania i podjęcia niezbędnych środków zabezpieczających.

p002-1-00
img-1221

Koszenie trawy przec naszą firmę

Koszenie trawników małych i dużych

Zachęcamy do skorzystania z usługi koszenia, zarówno dużych powierzchni zielonych jak i małych przydomowych ogródków. Posiadamy traktory samojezdne, traktory z kosiarkami bijakowymi, oraz specjalistyczne dmuchawy. Zapewniamy wywóz skoszonej trawy i liści.

Oferujemy koszenie małych terenów przydomowych oraz wielkometrażowych powierzchni przemysłowych znajdujących się przy zakładach produkcyjnych oraz innych instytucjach posiadających tereny zielone.

Posiadamy traktory samojezdne, traktory z kosiarkami bijakowymi oraz specjalistyczne dmuchawy wraz z samochodami przystosowanymi do wywozu trawy i liści co sprawia, że nasze usługi wykonywane są profesjonalnie z zachowaniem ustalonych terminów.

Koszenie trawnika to jeden z podstawowych, a jednocześnie najważniejszych elementów pielęgnacji ogrodu. Warto pamiętać o tym, że tylko regularnie dbanie o trawnik sprawi, że będzie on się doskonale prezentował.

Regularnie koszona trawa tworzy gęstą, zieloną i równą darń. Taki trawnik jest przyjemny dla oka, więc bez wątpienia będzie źródłem dumy właściciela, a także zwróci uwagę odwiedzających posiadłość gości. W końcu to jeden z ważniejszych elementów ogrodu – jest tłem dla wszystkich innych roślin, a także swojego rodzaju wizytówką.

Kosimy zarówno ogrody przydomowe jak i również przemysłowe czy użyteczności publicznej. Pracę wykonujemy sprawnie i szybko, dzięki doświadczonym pracownikom oraz profesjonalnemu sprzętowi, który znacznie usprawnia naszą pracę.

W zależności od wysokości trawy oraz powierzchni terenu z jaką mamy do czynienia, wykorzystujemy konkretne urządzenie. Na przykład kosiarki tradycyjne, które idealnie nadają się do koszenia niedużych trawników przydomowych. Natomiast traktory samojezdne wykorzystujemy w sytuacji gdy kosimy bardziej rozległe trawniki.

Koszenie trawników

Każdy trawnik, nie tylko ten na boisku musi być koszony w odpowiednich odstępach czasu, i wcale nie chodzi tutaj tylko o aspekty wizualne, ale przede wszystkim o witalność posianej przez nas trawy. Jeśli chcemy, żeby na długo zachowała zdrowy wygląd musimy, jak najczęściej dbać o jej koszenie. Potrzebujesz pomocy w skoszeniu Twojego trawnika? Jesteśmy tutaj właśnie po to, aby pomóc Ci utrzymać Twój ogród i trawnik w należytym porządku przez cały rok! Zapraszamy!

Trawnik ozdobą Twojego ogrodu

Trawniki stanowią często bardzo dużą część każdego ogrodu. Pewnie nie inaczej jest również w Twoim przypadku. Są piękną dekoracją, a także zapewniają miejsce do zabawy i wypoczynku. Jednak im więcej trawników, tym więcej pracy. Jeśli nie lubisz śmigać z kosiarką po swoich trawnikach lub po prostu nie masz czasu, to zleć to profesjonalnej firmie. Z pewnością zyska na tym Twój ogród, a także Ty, szczególnie w kwestii wolnego czasu. Tylko regularnie przycinane trawniki są piękne i zadbane.

Zadbany trawnik to ozdoba każdego ogrodu. Rośnie on nie tylko w tym najbardziej reprezentacyjnym miejscu, bo często również przy podjazdach czy z tyłu domu. To także ogród, a właściwie jego część, która wymaga systematycznego podlewania i koszenia, aby trawnik wzrastał i rozwijał się zapewniając odpowiednie efekty estetyczne. Jest kilka rodzajów trawy, każda z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, ale o każdą z nich musisz odpowiednio dbać. Koszenie trawnika dobrym sprzętem to czasem nawet przyjemność.

Dlaczego warto zdać się na specjalistów w dziedzinie koszenia trawy?

Korzystanie z naszych usług to nie tylko oszczędzanie własnego czasu i energii, ale także lepszy wygląd trawnika. Koszenie trawy wydaje się prostą czynnością jednak wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Aby efekt koszenia był w pełni zadowalający, konieczne jest świadome oszacowanie częstotliwości koszenia w sezonie wegetacyjnym. Ważne jest również określenie wysokości, do której powinna wtedy sięgać trawa.

Koszenie trawników i trawy na działce powinno odbywać się nawet raz w tygodniu w sezonie wegetacyjnym. Nie jest to jednak regułą, ponieważ częstotliwość koszenia zależy od szybkości wzrostu trawy, na którą mają wpływ takie czynniki jak pogoda, nawożenie, podlewanie, a także rodzaje gatunków traw, które wchodzą w skład trawnika.

Pierwsze koszenie przeprowadzamy wtedy, gdy wysokość trawy ma około 8-12 centymetrów – kosimy ją wtedy do wysokości około 6 cm. Przy każdym kolejnym koszeniu pozostawiamy trawę o wysokości 3,5-4 cm. Taka wysokość stymuluje krzewienie, pozwala utrzymać optymalną wilgotność gleby oraz ogranicza rozwój chwastów.

Istotna jest również ostrość kosiarki – ostre noże precyzyjnie ścinają źdźbła, natomiast tępe mogą je rozrywać, co skutkuje gorszym wyglądem darni. Koszenie przeprowadzamy na suchej powierzchni, natomiast po zakończeniu koszenia dobrze jest porządnie podlać trawnik.

Koszenie trawników za pomocą profesjonalnych narzędzi

Piękny trawnik to wizytówka każdego domu lub budynku, w którego pobliżu się znajduje. Odpowiednie przycinanie trawy również jest pracą, którą lepiej jest powierzyć profesjonalistom. Mają oni do swojej dyspozycji najlepsze narzędzia do koszenia, które sprawią, że twój trawnik zawsze będzie wyglądał na świeży i zadbany.

Dbamy o porządek po zakończeniu koszenia

Dysponujemy specjalistycznymi dmuchawami wraz z samochodami przystosowanymi do wywozu trawy oraz liści, dzięki czemu pozostawiamy po sobie tylko idealnie skoszony trawnik. Sposób usuwania skoszonej trawy dopasowujemy do specyfiki danego miejsca.

Zapraszamy do kontaktu

Wykorzystujemy wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas długoletniej praktyki, aby ogród stał się przyjemnym i reprezentacyjnym miejscem. Nasi wyszkoleni pracownicy podchodzą z zaangażowaniem do każdego powierzonego im zadania. Każdy przypadek rozpatrują inaczej, biorąc pod uwagę wszystkie ważne czynniki.

Podczas koszenia trawników istotna jest precyzja oraz wysokiej jakości urządzenia. Nasze usługi zawsze są realizowane w terminowo.

Przy stałych zleceniach zawsze starannie pilnujemy, by koszenie trawnika odbywało się regularnie. Regularność jest ważna podczas wszelkich procesów pielęgnacyjnych, także w przypadku koszenie – zbyt wysoka trawa gorzej reaguje na koszenie, niż ta koszona regularnie. Dobrze jest też wiedzieć, że trawa nie powinna być skracana bardziej niż o połowę podczas jednego koszenia.

Gwarantujemy, że dzięki nam Twój trawnik będzie wyglądał pięknie i reprezentacyjnie przez cały sezon. Skorzystaj z naszych usług i ciesz się widokiem wspaniale wyglądającej trawy w swoim ogrodzie.

 

Mycie/czyszczenie dachów

Mycie dachu ma aspekt nie tylko estetyczny, ale również pomaga usunąć zabrudzenia, które mogą walnie przyczyniać się do obniżania jakosci i wytrzymałości pokrycia. Lepiej wykonać je samodzielnie czy wynająć do mycia dachu specjalizującą się w tym firmę? Te wątpliwości postaramy się rozwiać w niniejszym wpisie.

Jakie zabrudzenia usuwamy z dachu?

Zabrudzenia na dachu osadzają się przez cały czas. Mają one bardzo zróżnicowany charakter, a także inne źródło. Niestety niektóre z nich mają negatywny wpływ na stan pokrycia dachu, dlatego ich usuwanie powinno być dokładne i skuteczne.

 • Mchy i porosty – same w sobie nie stanowią dla dachu zagrożenia, jednak dużym problemem jest to, że gromadzą wilgoć i narażają pokrycie na nieustanny kontakt z wodą. Na dachach blaszanych może prowadzić to do korozji, natomiast dachówki cementowe i ceramiczne mogą pękać w razie zamarzania wody. Samodzielne mycie dachu z mchu może jedynie usunąć widoczne części porostów, ale trzeba również zneutralizować ich zarodniki. W tym celu niezbędne są specjalistyczne środki biobójcze.
 • Zabrudzenia emisyjne – sadza i spaliny w kontakcie z promieniami UV mogą przyczyniać się do niszczenia powłoki ochronnej i farby, co ma szczególnie szkodliwy wpływ na dachy blaszane. Fragmenty dachu, z których zejdzie warstwa farby, będą odsłonięte i narażone na korozję.

Co daje czyszczenie przez profesjonalistów

Samodzielne mycie dachu karcherem może zatem nie przynieść oczekiwanych efektów, a jedynie pomóc spłukać widoczne, powierzchowne zabrudzenia. W tym kontekście lepiej skorzystać z profesjonalnej firmy. Mycie dachów musi zatem przebiegać z wykorzystaniem specjalistycznych środków, które mogą być nieopłacalne przy zakupie detalicznym. W cenie usługi będą bowiem wliczone specjalistyczne preparaty, które usuną i zneutralizują dogłębne zabrudzenia, ułatwiając ich usunięcie.

Profesjonalna firma zajmie się również mechanicznym usuwaniem nalotów rdzy za pomocą specjalistycznych szczotek, które pozostają bezpieczne dla powierzchni blaszanego dachu.

Skuteczne czyszczenie dachu przez profesjonalną firmę może być przygotowaniem do kolejnego etapu konserwacji pokrycia, jakim jest malowanie dachów z grupą Biotop, które zabezpieczy dachówki lub blachę przed czynnikami zewnętrznymi i odnowi ich wygląd.

MYCIE DACHÓW Z DACHÓWKI BETONOWEJ

Powierzchnia dachówki betonowej charakteryzuje się dużą chropowatością, co stwarza przyjazne warunki do rozwoju alg, mchów, grzybów i porostów. Usunięcie zabrudzeń z dachówki betonowej najlepiej wykonać przy użyciu myjki wysokociśnieniowej. Odpowiednio dobrane ciśnienie wody pozwala na dokładne wyczyszczenie powierzchni, nie powodując uszkodzeń dachówki. W niektórych przypadkach, do uzyskania pożądanego efektu konieczne jest stosowanie odpowiednich środków chemicznych, które wspomagają usunięcie sadzy, plam i innych zabrudzeń na dachu. Po umyciu dachówki betonowej, zalecamy jej impregnację.

MYCIE DACHÓW Z DACHÓWKI
CERAMICZNEJ

Dachówki ceramiczne w zależności od ich rodzaju, cechują się różną strukturą powierzchni. Największemu zabrudzeniu ulegają dachówki ceramiczne naturalne, później angobowane, a na końcu glazurowane. Dachówki ceramiczne naturalne i angobowane mają lekko chropowatą strukturę, co sprzyja osiadaniu na niej mikroorganizmów, mchów, kurzu i pyłów powodując degradację powłoki i widoczne zabrudzenia. Odpowiednie mycie dachówki ceramicznej w naszym wykonaniu sprawi, że dach będzie wyglądał jak nowy. Podobnie jak w przypadku dachówki betonowej, dobieramy ciśnienie wody, tak by usunąć wszystkie zabrudzenia, nie niszcząc dachówki. Po umyciu dachówki ceramicznej, zalecamy jej impregnację środkami nano hydrofobowymi z dodatkiem biocydów, co nada jej właściwości samoczyszczących i ograniczy nasiąkliwość.

usluga_czyszczenia_kercherem

Zagłębienia i szczeliny powstające między sąsiadującymi ze sobą kostkami bruku są dogodnym miejscem dla rozwoju mchów, glonów, traw i chwastów (gromadząca się tam wilgoć tworzy dla nich odpowiednie środowisko wzrostu). Powodują one, że nawierzchnia nie wygląda tak, jak byśmy tego oczekiwali. Jej czyszczenie należy zatem rozpocząć od usunięcia wszelkich porostów ze szczelin między kostkami. Wyrywanie naziemnej części traw czy chwastów da tylko tymczasowy efekt. Z tego względu rośliny porastające szczeliny między kostkinależy usunąć wraz z systemem korzeniowym. Zdarza się, że mimo niewielkich rozmiarów ich korzenie są mocno osadzone, dlatego niezbędne może okazać się odpowiednie narzędzie ułatwiające ich wydostanie.Do większych roślin przyda się narzędzie do usuwania chwastów (np. tzw. chwastownik), do mniejszych wystarczy szpachelka. Prace ułatwi nam także druciana szczotka przeznaczona do czyszczenia nawierzchni z kostki brukowej. Dzięki niej wymieciemy mech, trawę i chwasty wraz z zalegającymi w zagłębieniach zanieczyszczeniami. Aby rośliny nie zagnieżdżały się w spoinach na nowo, warto zastosować preparat w sprayu, który zapobiegnie ich porastaniu. Wystarczy spryskać nim szczeliny i pozostawić by wsiąknął. Następnie nawierzchnię należy spłukać obficie wodą.

Uporczywe plamy z nawierzchni wykonanej z kostki brukowej można usunąć dzięki zastosowaniu chemicznych środków czyszczących. Dostępne specjalistyczne preparaty stworzone specjalnie do mycia bruku są w stanie poradzić sobie nawet ze śladami po oleju samochodowym lub innych tłuszczach plam, które nie schodzą z kostki po zastosowaniu zwykłych detergentów. Warto znaleźć środek czyszczący, dodatkowo uwydatniający strukturę nawierzchni, preparat, który przywróci naturalny kolor kostki lub wręcz wydobędziejej głębszy odcień. Jeśli mamy problem z usunięciem mchów i glonów porastających powierzchnię podjazdu czy ścieżki, zastosujmy preparat czyszczący, który zawiera substancję je zwalczające. Po wyczyszczeniu kostki brukowej dobrze jest pokryć nawierzchnię specjalnym impregnatem tworzącym barierę przed przebarwieniami i trwałymi zabrudzeniami. Spowoduje on, że kostka będzie mniej nasiąkliwa, czyli w konsekwencji odporna na zabrudzenia, ale także pękanie pod wpływem mrozu. Najlepiej jest nabyć preparaty pielęgnacyjne w sprayu lub przeznaczone do rozprowadzenia za pomocą myjki ciśnieniowej. Powodzenia :)

Kilka informacji o powiecie Cieszyńskim

POWIAT CIESZYŃSKI
(województwo śląskie)


Powiat cieszyński leży w południowej części województwa śląskiego. Graniczy z Republiką Czeską i Republiką Słowacką. W jego skład wchodzą 3 gminy miejskie (w tym miasto Cieszyn), 7 gmin wiejskich i 2 gminy miejsko-wiejskie. Powierzchnia wynosi 730 km2. Powiat liczy 173 tys. mieszkańców, a na 1 km2 przypada 237 osób. Dla porównania, gęstości zaludnienia w województwie śląskim to 376 osób na 1 km2.
   Przedsiębiorczość na terenie powiatu ma ogromne tradycje. Jednym ze wskaźników świadczących o jej wysokim poziomie, jest ilość podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w systemie REGON na 10 tys. mieszkańców. W powiecie cieszyńskim liczba ta wynosi 1026, natomiast w województwie śląskim 928. Nie pozwoliło to jednak uniknąć wzrostu bezrobocia w 2009 r., kiedy to na koniec roku zarejestrowanych było 5987 bezrobotnych (o 1500 więcej niż w 2008 r.).

koniczynka-copy-2

Na terenie powiatu znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe, z wieloma pensjonatami i hotelami. Zróżnicowany standard usług turystycznych i bazy noclegowej, jak również rozbudowana infrastruktura sportowo-rekreacyjna stanowią magnes dla przyjezdnych z kraju i zagranicy. W 2009 r. na terenie powiatu funkcjonowały 122 obiekty zbiorowego zakwaterowania, które udzieliły ponad 1686 tys. noclegów, w tym 88 tys. turystom zagranicznym. Od wielu lat z ogromnymi sukcesami rozwija się również agroturystyka. Atrakcyjność powiatu cieszyńskiego podnoszą obszary o szczególnych walorach przyrodniczych prawnie chronione, które  zajmują 33% jego powierzchni. W ich skład wchodzą głównie: fragment Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, rezerwaty przyrody, zespoły przyrodniczo-krajobrazowe, użytki ekologiczne i 175 pomników przyrody.

Sporo do zrobienia jest jeszcze w infrastrukturze komunalnej – według danych szacunkowych w 2009 r. z sieci wodociągowej korzystało 75% mieszkańców powiatu, z sieci kanalizacyjnej – 50%, a z sieci gazowej – 74% (dane za 2008 r.). Aktualnie na terenie powiatu działa 17 komunalnych i 5 przemysłowych oczyszczalni ścieków.
(GUS)

Gminy

Gmina Brenna 

Wsie

Bażanowice, Bloki, Budzin, Centrum, Cisownica, Cisownica-Dół, Dzięgielów, Gaj, Gliniki, Godziszów, Goleszów, Goleszów Dolny, Goleszów Górny, Goruszka, Kamieniec, Kępa, Kisielów, Kojkowice, Kozakowice Dolne, Kozakowice Górne, Leszna Górna, Łopaty, Mołczyn, Morawiny, Osiny, Parszywiec, Pasieki, Pazuchy, Pod Chełmem, Pod Tułem, Podczantoria, Podlesie, Potoczki, Potok, Puńców, Równia, Rzeczyca, Szeroka, Targoniny, Wądoły, Wapienna, Zadki, Zimne Wody, Żydów
Gmina Hażlach

Wsie

Babilon, Brzezówka, Czarne Doły, Czuchów, Folwarczek, Górski, Hażlach, Karłowiec, Karnowiec, Kończyce Wielkie, Kopiec, Krzepty, Liszok, Łubowiec, Łysa, Malikowiec, Odnóżka, Parchów, Pasieki, Podlesie, Pogwizdów, Porzędź, Pudłowiec, Rakowiec, Rudnik, Rudów, Sośnie, Statek, Stawiska, Zamarski
Gmina Istebna

Wsie

Andziołówka, Bąbolówka, Bagno, Beskid, Bestwiny, Biłki, Bobczonka, Bryjowie, Brzestowy, Buki, Bukowina, Burowie, Byrty, Bystry, Cisowe, Czadeczka, Czadeczka Dolna, Czadeczka Górna, Czepczory, Czerchla, Czostkowa, Dachtony, Deje, Długa Czerchla, Do Jasieniarza, Dragony, Drobniawy, Dupny, Duraje, Dzielec, Fibaczka, Filipionka, Gazurowie, Gliniany, Gołówka, Gorzałki, Gronik, Haratykowie, Istebna, Jasie, Jasiówka, Jasnowice, Jaworzynka, Kadłuby, Kawuloki, Kawulonka, Kawulowie, Kiepkowie, Kikula, Klimasy, Klimki, Kliszówki, Kohutowie, Koniaków, Korbasy, Kosarzyska, Kościanowice, Kościół, Krężelka, Krzyżowa, Kubalonka, Kubalowie, Kulonkowie, Lanckorona, Legiery, Leszczyna, Łabaje, Łacki, Łączyna, Łupienie, Maciejka, Macurzonka, Małączka, Małejurki, Małysze, Matyska, Michałkowa Olza, Michałkowie, Mikowa Łąka, Mikowie, Mikszówka, Mlaskawka, Mraźnice, Murzynka, Na Las, Na Potoku, Nowina, Odkrzas, Olecki, Ondrusze, Pańska Łąka, Pietraszyna, Pietroszonka, Piła, Polana, Polanka, Polokowie, Połom, Potoczki, Pustki, Rastoka, Rdżawka, Rechtorzonka, Rozceście, Rupienka, Siwoniowski, Skała, Śliwkowiec, Śliwkula, Słowiaczonka, Słowioki, Stańki, Stecówka, Stefanka, Suszkowie, Szańce, Szarcowie, Szeroki, Szkatułka, Szkawlonka, Szkawrany, Szymcze, Szymonkowie, Tkoczówka, Tokarzonka, U Forotu, U Psujki, U Stawu, Usnobocz, Waszuty, Wawrzacze, Wielki Potok, Wilcze, Wojtaszowie, Wojtkowie, Wołowa, Wyrch-Czadeczka, Wysznie Pole, Wyżrana, Za Doliną, Za Groń, Za Roztoką, Zakikula, Zapasieki Dolne, Zapasieki Górne, Zimna Woda, Żurówka
Gmina Skoczów

Wsie

Bagna, Baranowice, Bładnice Dolne, Bładnice Górne, Brzeziny, Buczyna, Dębina, Dziedzina, Górnioki, Harbutowice, Jankowice, Kamieniec, Kępa, Kiczyce, Kolonia, Kopaniny, Kościelnik, Kowale, Lebzak, Międzyświeć, Na Kąt, Na Łomy, Ochaby Małe, Ochaby , Pasieki, Pierściec, Pilski, Pod Gojem, Podbór, Podlesie, Pogórze, Spalenisko, Stawy, Uchylany, Wądolec, Wilamowice, Wiślica, Za Lasem, Zapłocie, Zawodzie, Ochaby Wielkie
Gmina Strumień

Wsie

Babusiów, Bąków, Baranowice, Borki, Budy, Chałupy, Chylińskie, Czuchów, Dębina, Drogomyśl, Dwór, Gawliniec, Kilisztwo, Knaj, Kopanina, Kradziejów, Łęg, Nowe Chałupy, Nowy Świat, Oblaski, Pasieki, Podbór, Podlesie, Pruchna, Rychułd, Szpital, Witkowskie, Zabłocie, Zbytków
Gmina Zebrzydowice

Wsie

Baranina, Centrum, Dębina, Grabina, Grabówka, Kaczyce, Kaczyce Dolne, Kaczyce Górne, Kisielów, Kolonia, Kończyce Małe, Kotucz, Marklowice Górne, Nowa Droga, Nowy Dwór, Olszyny, Otrębów, Owczarnia, Pastuszyniec, Podlesie Północne, Podlesie Południowe, Strzałów, Widerholec, Wymysłów, Zagrodniki, Zebrzydowice, Zebrzydowice Dolne, Zebrzydowice Górne
Jaworze,Cieszyn, ,Istebna,Koniaków  Jastrzębie Zdrój
Skoczów, Ochaby, Pogórze, Pierściec, Kiczyce, Harbutowice, Międzyświeć, Wiślica, Kowale, Bładnice, Wilamowice;
Strumień, Pruchna, Drogomyśl, Zabłocie, Bąków, Zbytków;
Dębowiec, Simoradz, Ogrodzona, Iskrzyczyn, Kostkowice, Gumna, Łączka;
Chybie, Mnich, Zaborze, Frelichów, Zarzecze;
Goleszów, Cisownica, Puńców, Dzięgielów, Bażanowice, Godziszów , Kisielów, Leszna Górna, Kozakowice;
Hażlach , Pogwizdów, Kończyce Wielkie, Zamarski, Rudnik, Brzezówka;
Istebna, Koniaków, Jaworzynka;
Zebrzydowice, Kaczyce, Kończyce Małe, Marklowice Górne;
czechowice dziedzice,jaworze,bestwina,bestwinka,wilamowice,jasienica,porąbka,wilkowice,kozy,buczkowice,szczyrk
Ogród,ogrody,Brenna, Górki Wielkie , Górki Małe;ogrodnik,zakładanie ogrodów,urządzanie ogrodów,opieka nad ogrodem,prace w ogrodzie,pielęgnacja ogrodu,usługi ogrodnicze,pielęgnacja zieleni,tuje,tuje szmaragd,wysokie tuje,tuje tanio,tuje najtaniej,zakładanie trawników,wycinka drzew,koszenie nieużytków,wykaszanie nieużytków,twój ogród,firma twój ogród,Wisła,Ustroń,Brenna,Skoczów,Cieszyn,Dębowiec,Ochaby,Jastrzębie,Jastrzębie Zdrój,Bielsko,Bielsko Biala,Cisownica,Górki,Górki Wielkie,Górki Małe,ogrodnictwo,skuteczny odstraszacz kretów,kretus,usuwanie kretów,sposób na kreta,likwidacja kretów,zwalczanie kretów,problem z kretem,powiat cieszyński,

Skoczów Wilamowice

Oferta:

Skoczów Kiczyce Międzyświeć

Oferta:

Skoczów Wilamowice

Oferta:

 • Zakładanie ogrodów Pogorze
  Pielęgnacja ogrodów Pogórze
  Wertykulacja trawy Pogórze
 • Czyszczenie mycie dachów Pogórze
 • Czyszczenie mycie kostki brukowej Pogórze
  Koszenie trawników Pogórze
  Wycinka wycinanie drzew Pogórze
  Cięcie żywopłotu Pogórze
  Przycinanie tuji Pogórze
  Firma ogrodnicza Pogórze
  Usługi ogrodnicze Pogórze
  Ogrodnik Pogórze
  Renowacja i pielęgnacja trawników Pogórze
  Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Pogórze

Zakładanie ogrodów Wilamowice
Pielęgnacja ogrodów Wilamowice
Wertykulacja trawy Wilamowice
Koszenie trawników Wilamowice
Wycinka wycinanie drzew Wilamowice

Czyszczenie mycie kostki brukowej Wilamowice

Czyszczenie mycie dachów Wilamowice
Cięcie żywopłotu Wilamowice
Przycinanie tuji Wilamowice
Firma ogrodnicza Wilamowice
Usługi ogrodnicze Wilamowice
Ogrodnik Wilamowice
Renowacja i pielęgnacja trawników Wilamowice
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Wilamowice

Zakładanie ogrodów Iskrzyczyn
Pielęgnacja ogrodów Iskrzyczyn
Wertykulacja trawy Iskrzyczyn
Koszenie trawników Iskrzyczyn
Wycinka wycinanie drzew Iskrzyczyn
Cięcie żywopłotu Iskrzyczyn
Przycinanie tuji Iskrzyczyn
Firma ogrodnicza Iskrzyczyn
Usługi ogrodnicze Iskrzyczyn
Ogrodnik Iskrzyczyn
Prace ogrodowe Iskrzyczyn
Czyszczenie mycie dachów Iskrzyczyn
Czyszczenie mycie kostki brukowej Iskrzyczyn
Renowacja i pielęgnacja trawników Iskrzyczyn
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Iskrzyczyn

Zakładanie ogrodów Międzyświeć
Pielęgnacja ogrodów Międzyświeć
Wertykulacja trawy Międzyświeć
Koszenie trawników Międzyświeć
Wycinka wycinanie drzew Międzyświeć
Cięcie żywopłotu Międzyświeć
Przycinanie tuji Międzyświeć
Firma ogrodnicza Międzyświeć
Usługi ogrodnicze Międzyświeć
Ogrodnik Międzyświeć
Prace ogrodowe Międzyświeć
Czyszczenie mycie dachów Międzyświeć
Czyszczenie mycie kostki brukowej Międzyświeć
Renowacja i pielęgnacja trawników Międzyświeć
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Międzyświeć

Zakładanie ogrodów Pierściec
Pielęgnacja ogrodów Pierściec
Wertykulacja trawy Pierściec
Koszenie trawników Pierściec
Wycinka wycinanie drzew Pierściec
Cięcie żywopłotu Pierściec
Przycinanie tuji Pierściec
Firma ogrodnicza Pierściec
Usługi ogrodnicze Pierściec
Ogrodnik Pierściec
Prace ogrodowe Pierściec
Czyszczenie mycie dachów Pierściec
Czyszczenie mycie kostki brukowej Pierściec
Renowacja i pielęgnacja trawników Pierściec
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Pierściec

Zakładanie ogrodów Górki Wielkie Małe
Pielęgnacja ogrodów Górki Wielkie Małe
Wertykulacja trawy Górki Wielkie Małe
Koszenie trawników Górki Wielkie Małe
Wycinka wycinanie drzew Górki Wielkie Małe
Cięcie żywopłotu Górki Wielkie Małe
Przycinanie tuji Górki Wielkie Małe
Firma ogrodnicza Górki Wielkie Małe
Usługi ogrodnicze Górki Wielkie Małe
Ogrodnik Górki Wielkie Małe
Prace ogrodowe Górki Wielkie Małe
Czyszczenie mycie dachów Skoczów
Czyszczenie mycie kostki brukowej Górki Wielkie Małe
Renowacja i pielęgnacja trawników Górki Wielkie Małe
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Górki Wielkie Małe

Zakładanie ogrodów Brenna
Pielęgnacja ogrodów Brenna
Wertykulacja trawy Brenna
Koszenie trawników Brenna
Wycinka wycinanie drzew Brenna
Cięcie żywopłotu Brenna
Przycinanie tuji Brenna
Firma ogrodnicza Brenna
Usługi ogrodnicze Brenna
Ogrodnik Brenna
Prace ogrodowe Brenna
Czyszczenie mycie dachów Brenna
Czyszczenie mycie kostki brukowej Brenna
Renowacja i pielęgnacja trawników Brenna
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Brenna

Zakładanie ogrodów Ustroń
Wertykulacja trawy Ustroń
Pielęgnacja ogrodów Ustroń
Koszenie trawników Ustroń
Wycinka wycinanie drzew Ustroń
Cięcie żywopłotu Ustroń
Przycinanie tuji Ustroń
Firma ogrodnicza Ustroń
Usługi ogrodnicze Ustroń
Ogrodnik Ustroń
Prace ogrodowe Ustroń
Czyszczenie mycie dachów Ustroń
Czyszczenie mycie kostki brukowej Ustroń
Renowacja i pielęgnacja trawników Ustroń
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Ustroń

Zakładanie ogrodów Wisła
Pielęgnacja ogrodów Wisła
Wertykulacja trawy Wisła
Koszenie trawników Wisła
Wycinka wycinanie drzew Wisła

Cięcie żywopłotu Wisła
Przycinanie tuji Wisła
Firma ogrodnicza Wisła
Usługi ogrodnicze Wisła
Ogrodnik Wisła
Prace ogrodowe Wisła
Czyszczenie mycie dachów Wisła
Czyszczenie mycie kostki brukowej Wisła
Renowacja i pielęgnacja trawników Wisła
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Wisła

Zakładanie ogrodów Bielsko Biała
Pielęgnacja ogrodów Bielsko Biała
Wertykulacja trawy Bielsko Biała
Koszenie trawników Bielsko Biała
Wycinka wycinanie drzew Bielsko Biała
Cięcie żywopłotu Bielsko biała
Przycinanie tuji Bielsko Biała
Firma ogrodnicza Bielsko Biała
Usługi ogrodnicze Bielsko Biała
Ogrodnik Bielsko Biała
Prace ogrodowe Bielsko Biała
Czyszczenie mycie dachów Bielsko Biała
Czyszczenie mycie kostki brukowej Bielsko Biała
Renowacja i pielęgnacja trawników Bielsko Biała
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Bielsko Biała

Zakładanie ogrodów Jaworze
Pielęgnacja ogrodów Jaworze
Wertykulacja trawy Jaworze
Koszenie trawników Jaworze
Wycinka wycinanie drzew Jaworze
Cięcie żywopłotu Jaworze
Przycinanie tuji Jaworze
Firma ogrodnicza Jaworze
Usługi ogrodnicze Jaworze
Ogrodnik Jaworze
Prace ogrodowe Jaworze
Czyszczenie mycie dachów Jaworze
Czyszczenie mycie kostki brukowej Jaworze
Renowacja i pielęgnacja trawników Jaworze
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Jaworze

Zakładanie ogrodów Chybie
Pielęgnacja ogrodów Chybie
Wertykulacja trawy Chybie
Koszenie trawników Chybie
Wycinka wycinanie drzew Chybie
Cięcie żywopłotu Chybie
Przycinanie tuji Chybie
Firma ogrodnicza Chybie
Usługi ogrodnicze Chybie
Ogrodnik Chybie
Prace ogrodowe Chybie
Czyszczenie mycie dachów Chybie
Czyszczenie mycie kostki brukowej Chybie
Renowacja i pielęgnacja trawników Chybie
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Chybie

Zakładanie ogrodów Grodziec
Pielęgnacja ogrodów Grodziec
Wertykulacja trawy Grodziec
Koszenie trawników Grodziec
Wycinka wycinanie drzew Grodziec
Cięcie żywopłotu Grodziec
Przycinanie tuji Grodziec
Firma ogrodnicza Grodziec
Usługi ogrodnicze Grodziec
Ogrodnik Grodziec
Prace ogrodowe Grodziec
Czyszczenie mycie dachów Grodziec
Czyszczenie mycie kostki brukowej Grodziec
Renowacja i pielęgnacja trawników Grodziec

Zakładanie ogrodów Kiczyce
Pielęgnacja ogrodów Kiczyce
Wertykulacja trawy Kiczyce
Koszenie trawników Kiczyce
Wycinka wycinanie drzew Kiczyce
Cięcie żywopłotu Kiczyce
Przycinanie tuji Kiczyce
Firma ogrodnicza Kiczyce
Usługi ogrodnicze Kiczyce
Ogrodnik Kiczyce
Prace ogrodowe Kiczyce
Czyszczenie mycie dachów Kiczyce
Czyszczenie mycie kostki brukowej Kiczyce
Renowacja i pielęgnacja trawników Kiczyce
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Kiczyce

Zakładanie ogrodów Kozakowice
Pielęgnacja ogrodów Kozakowice
Wertykulacja trawy Kozakowice
Koszenie trawników Kozakowice
Wycinka wycinanie drzew Kozakowice
Cięcie żywopłotu Kozakowice
Przycinanie tuji Kozakowice
Firma ogrodnicza Kozakowice
Usługi ogrodnicze Kozakowice
Ogrodnik Kozakowice
Prace ogrodowe Kozakowice
Czyszczenie mycie dachów Kozakowice
Czyszczenie mycie kostki brukowej Kozakowice
Renowacja i pielęgnacja trawników Kozakowice
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Kozakowice

Zakładanie ogrodów Dębowiec
Pielęgnacja ogrodów Dębowiec
Wertykulacja trawy Dębowiec
Koszenie trawników Dębowiec
Wycinka wycinanie drzew Dębowiec
Cięcie żywopłotu Dębowiec
Przycinanie tuji Dębowiec
Firma ogrodnicza Dębowiec
Usługi ogrodnicze Dębowiec
Ogrodnik Dębowiec
Prace ogrodowe Dębowiec
Czyszczenie mycie dachów Dębowiec
Czyszczenie mycie kostki brukowej Dębowiec
Renowacja i pielęgnacja trawników Dębowiec
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Dębowiec

Zakładanie ogrodów Ochaby
Wertykulacja trawy Ochaby
Koszenie trawników Ochaby
Wycinka wycinanie drzew Ochaby
Cięcie żywopłotu Ochaby
Przycinanie tuji Ochaby
Firma ogrodnicza Ochaby
Usługi ogrodnicze Ohaby
Ogrodnik Ochaby
Prace ogrodowe Ochaby
Czyszczenie mycie dachów Ochaby
Czyszczenie mycie kostki brukowej Ochaby
Renowacja i pielęgnacja trawników Ochaby
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Ochaby

Zakładanie ogrodów Roztropice
Pielęgnacja ogrodów Roztropice
Wertykulacja trawy Roztropice
Koszenie trawników Roztropice
Wycinka wycinanie drzew Roztropice
Cięcie żywopłotu Roztropice
Przycinanie tuji Roztropice
Firma ogrodnicza Roztropice
Usługi ogrodnicze Roztropice
Ogrodnik Roztropice
Prace ogrodowe Roztropice
Czyszczenie mycie dachów Roztropice
Czyszczenie mycie kostki brukowej Roztropice
Renowacja i pielęgnacja trawników Roztropice
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Roztropice

Zakładanie ogrodów Bładnice
Pielęgnacja ogrodów Bładnice
Wertykulacja trawy Bładnice
Koszenie trawników Bładnice
Wycinka wycinanie drzew Bładnice
Cięcie żywopłotu Bładnice
Przycinanie tuji Bładnice
Firma ogrodnicza Bladnice
Usługi ogrodnicze Bładnice
Ogrodnik Bładnice
Prace ogrodowe Bładnice
Czyszczenie mycie dachów Bładnice
Czyszczenie mycie kostki brukowej Bładnice
Renowacja i pielęgnacja trawników Bładnice
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Bładnice

Zakładanie ogrodów Wieszczęta
Pielęgnacja ogrodów Wieszczęta
Wertykulacja trawy Wieszczęta
Koszenie trawników Wieszczęta
Wycinka wycinanie drzew Wieszczęta
Cięcie żywopłotu Wieszczęta
Przycinanie tuji Wieszczęta
Firma ogrodnicza Wieszczęta
Usługi ogrodnicze Wieszczęta
Ogrodnik Wieszczęta
Prace ogrodowe Wieszczęta
Czyszczenie mycie dachów Wieszczęta
Czyszczenie mycie kostki brukowej Wieszczęta
Renowacja i pielęgnacja trawników Wieszczęta
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Wieszczęta

Zakładanie ogrodów Świętoszówka
Pielęgnacja ogrodów Świętoszówka
Wertykulacja trawy Świętoszówka
Koszenie trawników Świętoszówka
Wycinka wycinanie drzew Świętoszówka
Cięcie żywopłotu Świętoszówka
Przycinanie tuji Świętoszówka
Firma ogrodnicza Świętoszówka
Usługi ogrodnicze Świętoszówka
Ogrodnik Świętoszówka
Prace ogrodowe Świętoszówka
Czyszczenie mycie dachów Świętoszówka
Czyszczenie mycie kostki brukowej Świętoszówka
Renowacja i pielęgnacja trawników Świętoszówka
Zwalczanie likwidacja kretów gazowanie Świętoszówka

Kontakt

mail: ogrodnikustron@wp.pl

tel: +48 519 392 917

  

Ustroń,Brenna,Wisła,Skoczów,Górki,Cieszyn,Bielsko Biała,Istebna,

Działamy na terenie całego powiatu cieszyńskiego oraz Bielsko Białej i okolicy.

Ta strona korzysta z plików cookies do poprawnego działania